Залізний трон та мистецька алея: в міськраді показали проекти Громадського бюджету

03 серпня 2017, 13:27

Фото: Про все

У Черкасах добіг кінця прийом проектів на Громадський бюджет 2017 року. У цілому черкащани подали на розгляд 141 проект на загальну суму 125 мільйонів гривень. При цьому, на реалізацію в бюджеті міста передбачено лише 10 мільйонів гривень.

- Після подання проектів буде проведено їх розгляд та експертиза профільними департаментами Черкаської міськради. Лише після завершення експертизи їх буде подано на голосування, котре пройде з 1 по 14 листопада, - зазначила директор департаменту фінасової політики ЧМР Наталія Джуган.

Фото: Про все

Найбільш активними, серед тих хто подавав проекти, виявилися черкащани віком від 31 до 40 років.  Більшість з них  - жінки.

Лідерами серед проектів традиційно залишаються спортивні та дитячі майданчики. Далі - по кількості поданих проектів - місця розподілили групові заняття та читання, облаштування доріг і тротуарів, поліпшення інфраструктури парків, облагородження фасадів будинків, пропагування використання велосипедів, створення парковок та пляжів та надання соціальної допомоги.

Фото: Про все

Серед найбільш креативних вирізняється декілька проектів. Це динамічний, мультимедійний павільйон, розумна зупинку біля ЧНУ, проект CHE.Bike - комунальні велопарковки з програмним забезпеченням, поліфункціональні місця відпочинку, кінотеатр під відкритим небом, мистецька алея у сквері на розі Хрещатика - Смілянської.

Фото: Про все

Один з проектантів запропонував створити два трони з серіалу "Ігри престолів". За задумом один з них має бути подібий до оригіналу, другий - складений з відпрацьованої та недієздатної стрілецької зброї, яка використовувалась в АТО.

Додамо, що у цьому році дещо оновили умови Громадського бюджету. Зокрема, визначено нижню межу вартості проекту - від 30 тис. грн. і верхню - 2 млн. грн. Крім того, не можна буде визнати переможцем проект, який набрав лише 100 голосів. Автор проекту, у випадку непогодження, може подати апеляцію.

 

Коментарі

Вгору