Закриті в кімнаті діти та увімкнене вночі світло: у Черкаській обласній психлікарні виявили порушення прав людини (ФОТО)

17 листопада 2023, 11:26

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Максим Тептюк разом з іншими фахівцями перевірили Черкаську обласну психіатричну лікарню. Під час моніторингу комісія виявила ряд порушень прав людини.

Моніторингова група оглянула умови лікування та перебування пацієнтів, поспілкувалась з ними, ознайомилась з відповідною службовою документацією. На час проведення моніторингового візиту у лікарні, розрахованій на 405 осіб, перебувало 340 пацієнтів, з яких 30 - діти.

Серед виявлених порушень:

  • в закладі не створено належних умов для проживання осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які є маломобільними. Відсутні пандуси (той що є має великий кут нахилу), вхідна група скрізь має високі пороги.

  • у лікарні не встановлено належні умови перебування: використовуються брудні рушники, старі матраци, зношені подушки та постільна білизна;

  • не забезпечено прогулянками дітей, весь вільний від процедур час вони проводять усі разом, закриті в наглядовій кімнаті, у якій відсутній будь-які іграшки, книжки чи інші речі для проведення дозвілля;

  • вночі у дитячих палатах включене загальне освітлення, що заважає здоровому сну;

  • вага приготовленої до вечері риби була меншою на 36% від зазначеної в меню;

  • в частині відділень не дотримуються вимоги мінімальних норм площі на одного пацієнта, також не всі палати забезпечені достатньою кількістю твердого інвентарю, а наявний потребує заміни (застарілий);

  • порушено вимоги санітарно-гігієнічного режиму;
  • не створено позитивного терапевтичного середовища;

  • в багатьох палатах немає належного штучного освітлення;

  • недотримання норм житлової площі з розрахунку на одного пацієнта тощо.

За результатами моніторингового візиту готується детальний звіт і відповідні листи реагування.

За інформацією представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Тетяна :

Перелік порушень відповідає умовам концтабору. Не на часі поважати людську гідність?! Суспільство не розуміє засад демократії.

Гість :

Цікаво,чи зміниться щось після такої гучної перевірки і виявлених порушень?Чи ця перевірка лише констатація факту недотримання конституційних прав людини посадовими особами,які,очевидно,не будуть притягнуті до відповідальності?Нещодавно перевіряли дитячий будинок в області і писали про страшні умови перебування там дітей.Але ніхто не пише,чи щось взагалі там змінилося після проведення ревізії?

Олександра :

Нічого не змінити. Поки не покладуть туди близьку людину. Або такі установи перейдуть на пріоритетний рівень. Тільки , які ці причини? Точно не “права людини”(((((( все сумно і трагічно.

Лена :

Лежали там 20 років назад, примусово щоб оформили дитині інвалідність, нічого не змінилось… Те ж жахіття і бєспрєдєл так і залишились… А ще про якийсь ЄС мріємо…

Анонім :

А підкажіть будь ласка це єдина психлікарня в Черкаській області ?

Олена :

А що слід очікувати було, якщо фінансування на дану установу мінімальні, які вистачає на самий мізер. Не виділяють кошти, а вимагають Бог зна що. Чи персонал мав за всій кошт з мізерною заробітною платою матраци купляти???

Гість :

Це не правда.
Проживаю неподалік лікарні.
Дитяче відділення часто проходжу, так як територія лікарні відкрита. Дітки часто на прогулянках, з нянями грають в ігри. Є знайомі, які працюють в лікарні,нічого страшного там не відбувається, крім того , що рятують життя хворим на епілепсію, шизофренію, нареозалежним.
Більш всього хтось вирішив закрити , або скоротити лікарню. Так як закрили РРЗ і залізничну, і районну лікарню міста.

Nome *Lyudmyla :

Потрібно запитати у директора установи і робітників,то вони крадуть кошти які надходять на утримання.В тих хто там працює немає совісті.

Гість :

То вся та комісія нічого і не бачила.Я там працюю і знаю.Всі ті покривала,що дали дітям полежати,то дано було для фото,а далі все позабирали.За які кошти,там повинні бути і іграшки,і покривала і гарні матраци? За кошти молодшого персоналу? Нічого не видається,ніякого порошку,ні миючих засобів.Тобі,щоб не воняв той туалет,ти повинен сам купити засобів,щоб його вимити,бо вимагають,щоб він не воняв.Ну всеодно, хто буде за все відповідати,після цієї комісії,звісно,що молодший персонал.

Вгору