Законотворча активність черкаських мажоритарників за час роботи восьмого скликання ВР

29 лютого 2016, 13:35

Інфографіка2

Авторами, або ж співавторами  235 законопроектів виступали мажоритарники від Черкащини за весь час роботи восьмого скликання Верховної Ради.

Такі результати підрахунку даних з сайту Верховної Ради оприлюднила Громадянська мережа «ОПОРА».

Найбільше законопроектів – 61 –­­ ­­­­ подав Антон Яценко (ОВО 200).  На «другому місці» - нардеп від 198-го округу Сергій Рудик. Він є автором, чи співавтором  56 законопроектів. Аутсайдерами в законотворчості серед черкаських мажоритарників є Геннадій Бобов (ОВО196) і Володимир Зубик (ОВО195), які за 15  місяців роботи цього скликання Парламенту зареєстрували 9 і 7 законопроектів відповідно.

Інфографіка1

Лише 17 з  усієї кількості поданих нашими мажоритарниками (а це трохи більше 7%) стали чинними актами. Для порівняння семеро мажоритарників від Хмельницької області зареєстрували 272 законопроекти, з яких лиш 19 стали чинними актами. Сімка нардепів від Івано-Франківщини виступали авторами, чи співавторами 287 законопроектів, 23 з яких стали чинними актами. У той час п’ятірка депутатів від Рівненщини подала 315 законопроектів і 35 з них стали чинними.

До слова, за перший рік роботи (тобто, станом на 25 листопада 2015-го року) Верховною Радою VIII скликання було розглянуто майже третину (28%) від усіх зареєстрованих законопроектів та проектів постанов Верховної Ради України, а саме 1344 з 4745. Були результативно проголосовані та стали законами 765 законодавчих ініціатив, що складає 16% від загальної кількості зареєстрованих у Парламенті проектів нормативних документів і 57% від числа розглянутих. Серед усіх законопроектів зареєстрованих протягом року  саме народними депутатами Законами стали лише близько 14%. Слід відзначити також, що депутати-мажоритарники виступали авторами чи співавторами законопроектів лише у 38,9% випадків, тобто мають загалом нижчу продуктивність у законотворчості, ніж їхні колеги «списочники».

Від початку четвертої сесії восьмого скликання наші мажоритарники встигли зареєструвати 18 законопроектів. Зокрема, Антон Яценко є одноосібним автором двох та співавтором чотирьох законопроектів, а  Олег Пертенко (ОВО194) - співавтор чотирьох законопроектів та одного проекту постанови.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору