Понад 900 автономних котелень нині обслуговують заклади освіти області. Із них 51%, тобто 458, опалюються природним газом, у 12-ти – електоопалення, 433 заклади опалюються від твердопаливних котелень. Переходити на альтернативні види палива закликали заклади освіти Черкащини в ОДА.
На цьому наголосила у ході координаційної наради заступниця директора Департаменту освіти облдержадміністрації Оксана Сімушіна.
Готуючись до зимового періоду, фахівці Департаменту освіти і науки ОДА були активними учасниками засідань обласних оперативних штабів, здійснювали виїзди до закладів освіти обласної комунальної власності, де виконувалися роботи з капітального ремонту котелень, заміни віконних блоків, тощо.
– Загалом на Черкащині провели капітальні ремонти 37-ми автономних котелень, – каже Оксана Сімушіна. – Крім того, ввели в експлуатацію 3 автономні котельні з монтажем нових енергоефективних котлів, модернізували, капітально відремонтували внутрішні системи опалення у 29 закладах освіти. У 48 закладах виконані ремонти, проведена реконструкція, заміна інженерних мереж, утеплили фасади 19 будівель, у 237 – виконали часткову заміну віконних блоків на металопластикові. Йдеться про 2,7 тисяч штук.
Втім, відзначила вона, протягом останніх 4-х років, враховуючи зміни у Кодексі газорозподільчих систем, ускладнився процес підключення до газопостачання автономних котелень освітньої галузі. Зважаючи на це, котельні 132 закладів освіти перевели з газового на опаленняа льтернативними видами палива. У Лисянському, частковоКам’янському, Чорнобаївському районах такі роботи проводилися масштабно.
– До опалювального періоду 2019-2020 року, згідно з приписами ПАТ «Черкасигаз», необхідно було облаштувати комерційні вузли обліку газу з модемними установками у 77 закладів освіти, – відзначила посадовиця. – Однак, у 2019 році в період децентралізації та переведення освітніх закладів з районної до комунальної власності ОТГ, ситуація з монтажем нових вузлів обліку газу і модемів виявилася складною.Через низку причин встановили вузли обліку в котельнях лише 16 закладів освіти, які цього потребували. Наразі майже всі освітні заклади підключені до газопостачання. Великояблунівська школа у Березняківській ОТГ та Ковалиський і Куцівський НВК у Ротмистрівській ОТГ досі без опалення через відсутність вузлів обліку. Учніцих закладів з 18 до 25 листопада, згідно з розпорядженням органів місцевого самоврядування, перебувають на канікулах. Це неприпустимо. Тож прошу в ОТГ у найкоротші терміни вирішити ці питання. Оскільки саме на місцях персонально відповідають за вчасний початок та організоване проходження опалювального сезону у закладах освіти.
За інформацією пресслужби Черкаської ОДА
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram