Захисники стверджують, що один із підозрюваних у вбивстві Пацьори потребує лікування за межами СІЗО

22 вересня 2020, 11:20

Суд у справі щодо вбивства черкащанина Сергія Пацьори відбувся 21 вересня. Нагадаємо, що чоловіка зарізали того року біля одного з розважальних закладів Черкас. Під час вчорашнього засідання розглядали відео, на яких свідок мав опізнати причетних до злочину. Крім того, від захисників надійшло клопотання про те, що один із підозрюваних потребує медичної допомоги. 

Про це повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua.

Ще на початку засідання захисники подали клопотання про призначення судово-медичної комісійної експертизи. Відповідно до висновку нейрохірургічного відділення Черкаської обласної лікарні в одного з підозрюваних виявили онкозахворювання головного мозку, яке потребує лікування. Чоловіку потрібно провести біопсію тканини головного мозку та кісток черепу. В умовах Черкаської обласної лікрані це зробити не можна. 

- Підозрюваний перебуває в стані небезпечному для його здоров'я. У нього важке онкозахворювання. Він має страшні болі у вусі. Є висновки, які підтверджують це, - заявив захисник.

Керуючись статею 332 КПКУ адвокат підозрюваного попросив суд призначити у справі судово-медичну експертизу. На вирішення поставити питання про те, яким захворюванням страждає підозрюваний, який стан його здоров'я  та чи можливе його лікування в умовах СІЗО, якщо неможливе, то в умовах якого лікувального закладу воно буде можливе. 

Оскільки суд зазначив, що розгляне клопотання наприкінці засідання відповідно до регламенту, захисники почали вимагати відвід судів. За їхніми словами, суд упереджено проводить засідання та втратив принцип гуманізму.

Після приходу з нарадчої кімнати, суд не підтримав рішення про відвід та продовжив розгляд справи. 

Зауважимо, що на вчорашньому засіданні переглянули два відео, у яких свідок опізнав одного зі звинувачених, іншого - ні. Прокурор зазначив, що опізнавання проводили тільки щодо двох підозрюваних, інші відмовилися від цього. За словами адвокатів, відмова підозрюваних зрозуміла, оскільки свідок мав опізнавати підозрюваних уже після того, як було проведене перше засідання в цій справі, на якій він бачив декількох підозрюваних. 

- Підзахисний відмовився у проведенні слідчої дії, тому що від самого початку вона була проведена з порушенням. Намагалися її провести з порушеннями. Заборонено попередньо показувати особі, яка впізнає, особу, яку будуть впізнавати. Під час допиту Марка Джона відповідно до статті 225 ККУ останній указав, що до проведення відповідної слідчої дії під час обрання підзахисному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою він був присутній у залі засідання. Він бачив мого підзахисиного, - зазнаичив адвокат. 

Після цього суд знову пішов до нарадчої кімнати, аби розглянути клопотання захисників щодо проведення медичної експертизи. Своє рішення суд оголосить сьогодні.

На попередньому засіданні підозрювані просили в суду відпустити їх із СІЗО під домашній арешт.

Нагадаємо, подія трапилась у ніч на 16-те серпня 2019 року на вулиці Чорновола біля одного з розважальних закладів. В одному з цілодобових кафе між відвідувачами стався конфлікт, у ході якого 30-річний черкащанин отримав ножове поранення грудної клітини. Від отриманих травм постраждалий помер у лікарні. У загиблого залишилась вагітна дружина.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору