Захоплений тральщик “Черкаси” постійно наводить страх на окупантів, – офіцер ВМС

29 березня 2015, 08:26
Фото: Юрій Ткаченко/Facebook

Фото: Юрій Ткаченко/Facebook

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко зустрівся з справжнім патріотом і офіцером ВМС України Юрієм Федашем, командиром легендарного тральщика "Черкаси", який разом зі своїм екіпажем рік тому прославив наше місто на весь світ, не здавшись окупантам Криму.

Про це очільник області повідомив у Facebook.

"Після того, як торік весь екіпаж побував у гостях у місті, а Юрій став почесним громадянином Черкас, ми час від часу спілкуємося з ним телефоном, нині ж він був проїздом з європейського службового відрядження у Очаків, де нині дислокується його бригада ВМС і дійсно порадував тим, що зазирнув у гості.

Розповів, що тральщик, захоплений окупантами на Донузлаві, нині стоїть біля причалу у Севастополі. Загарбники наче бояться слави нескорених "Черкас" - вони навіть зафарбували бортовий номер U-311. Зате переповідають, що всередині корабля чужинці почувалися так само, як фашисти у захопленій, але не скореній Брестській фортеці - бо на корабельних переборках медицинською "зеленкою" усюди були намальовані українськими матросами тризуби і гасла. А у кают-компанії тральщика "Черкаси" залишилися слова славного сина Черкащини Тараса Шевченка: "Борітеся - поборете! Вам Бог помагає..."

Фото: Юрій Ткаченко/Facebook

Фото: Юрій Ткаченко/Facebook

Цікаво, що тих, хто рік тому зрадив українській Присязі, зневажають навіть окупанти - від них тримаються якомога далі, а за першої нагоди зрадник опиняється вже не на Чорноморському, а де-небудь на Північному флоті... Зате Юрій Федаш іноді отримує на електронну адресу вітання навіть від росіян, які досі захоплюються відвагою його екіпажу.

Усі бійці Федаша досі часто збираються разом, хоча покищо служать на різних кораблях. Вони почуваються єдиною родиною і місто, яке дало назву їхньому тральщику, люблять як рідне. До речі, один з офіцерів тральщика під час торішнього візиту до Черкас знайшов собі тут наречену-черкащанку. Але то вже зовсім інша історія - світлий промінчик на тлі жорсткого на випробування для України року...

Матроси й офіцери з екіпажу "Черкас" відточують майстерність, значно укріпивши захист морського узбережжя і зберігаючи високу боєготовність. Декілька чоловік з екіпажу тральщика вже побували у боях проти ворога, зійшовши на сушу і ставши пліч-о-пліч з іншими військовими під Маріуполем. І слави прапора ВМС України "Черкаси" знову не зганьбили..."

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору