Зафіксували вперше: на Уманщині від гарячки Західного Нілу померла людина

26 серпня 2024, 17:38

У Черкаській області вперше зареєстровано випадок захворювання на гарячку Західного Нілу. Нею захворів 65-річний чоловік, який живе в одному з населених пунктів Уманського району.

Захворювання діагностували в медзакладі міста Київ, де хворий перебував на стаціонарному лікуванні. Життя потерпілого, на жаль, врятувати не вдалося.

Впродовж липня-серпня цього року фахівці фіксують зростання кількості випадків захворювання на гарячку Західного Нілу на території окремих регіонів України – Київська, Полтавська області, м. Київ.

Геморагічна гарячка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. У тяжких випадках супроводжується гарячкою, запаленням мозкових оболонок і речовини головного мозку, лімфаденопатією, ураженням слизових оболонок, екзантемою. Має літньо-осінню сезонність, частіше нею хворіють сільські жителі, а також любителі полювання, звідки ще одна назва – «качина лихоманка».

Головним джерелом гарячки Західного Нілу в природі є 17 видів переважно перелітних птахів, які у крові мають високі концентрації вірусу.

Переносники захворювання — численні види комарів, які інфікуються під час харчування кров'ю інфікованих птахів. Під час укусів комарів вірус може потрапляти в організм людей і тварин, де він здатний розмножуватися і призводити до хвороби. Вкрай рідко можливе контактне зараження кров'ю тварин. Інфікована людина не заразна. Дуже незначна частка випадків інфікування людей відбувається при трансплантації органів, переливанні препаратів крові, грудному вигодовуванні, від матері до дитини.

Симптоми гарячки Західного Нілу

У більшості людей інфекція протікає безсимптомно, проте у 20% хворих розвивається грипоподібне захворювання, що характеризується різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи — менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку.

Профілактика гарячки Західного Нілу

Щоб уберегтися від гарячки Західного Нілу, в ендемічних регіонах проводять комплексні заходи, спрямовані на зниження чисельності комарів (осушення боліт тощо).

Для індивідуальної профілактики застосовують захисний одяг, сітки на вікнах, репеленти.

Специфічного лікування хвороби не існує. Вакцина для запобігання захворюванню людей не розроблена.

За інформацією пресслужби Черкаського обласного ЦКПХ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору