Щоб зібрати раціональні пропозиції на порятунок річки Тясмин та розробити Дорожню карту першочергових завдань з відновлення екологічної рівноваги річки, активна громада, екологи, водогосподарники, представники влади та місцевого самоврядування провели робоче засідання, передає УНН-Центр.
Вже другий рік поспіль експертами та небайдужими порушуються питання екологічного занепаду річки, проте відновлення її ще й досі не розпочато. Громадськість б’є на сполох та вимагає конкретних дій й виконання обіцянок чиновників. Про це вели мову під час засідання.
Так, учасники засідання серед найголовніших проблем річки називають катастрофічне зниження рівня води, відсутність течії, розорення сільськогосподарськими підприємствами пасовищ та схилів, недотримання законодавства, зокрема в частині норм прибережної захисної смуги, яка має бути не меншою ніж 50 метрів. Забруднення води, відсутність очисних споруд, зношеність гідротехнічних споруд спричинюють такий стан річки.
“Частково питання покращення стану річки Тясмин передбачене Обласною програмою охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки, яка затверджена рішенням обласної ради 3 червня цього року. У програмі передбачено виконання 12 заходів на загальну суму понад 62 млн гривень. З них з державного бюджету — орієнтовно 23 млн гривень, а з місцевих бюджетів — близько 38 млн грн”, — розповіла заступник начальника Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА Людмила Довга.
Але на думку громадських активістів та сільських голів, нині необхідні живі кошти та негайні заходи, які мають розпочатися вже завтра.
“Перед тим, як вкладати величезні кошти у відновлення екологічної рівноваги річки, слід провести чітку експертизу, яка складатиметься з гідрологів високого рівня та які зможуть запропонувати чіткі покрокові дії з реанімації річки”, — сказав завідувач кафедри екології та агробіології ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Спрягайло.
Громадські активісти також наголошують, що треба переймати успішний досвід інших регіонів, проводити роз’яснювальну роботу з населенням, щоб не засмічувати річку побутовими відходами.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram