Забудовника котловану за черкаським драмтеатром просять розробити кілька альтернативних проектів

22 лютого 2015, 10:46

1424286543-264

Долю оскандаленої забудови огородженого впродовж багатьох років котловану за приміщенням драматичного театру, що в Черкасах, вирішувала вчора архітектурно-містобудівна рада. Натепер замість торгівельного центру та скверу поруч із ним, під які власне й надавалася тамтешня земля, на тій ділянці хочуть звести 5-секційний житловий будинок висотою у 12 поверхів. Відтак, аби знайти компроміс, це проблемне питання довірили фахівцям архітектурної справи, інформує прес-служба мерії.

Утім, думки спеціалістів кардинально розділилися. Одні виступали виключно за облаштування там своєрідної зони відпочинку – скверу з фонтанами й пам’ятниками, інші допускали будівництво торгівельних площ, треті ж цілком нормальним вважали зведення за театром висотки.

Хоча всі зійшлися на тому, що впорядкувати ту ділянку вкрай необхідно. Водночас, чимало архітекторів вважає, що тамтешнє житло, якщо його побудують у тому вигляді, як це пропонують, не користуватиметься великим попитом – будинок буде позбавлений комфорту.

Приміром, архітектор Сергій Фадєєв заявив, що є прихильником забудови того місця, тільки абсолютно не в тому вигляді, в якому наразі вбачають власники землі й проектанти. Каже: на тій земельній ділянці можна збудувати хіба-що торгівельний центр на два поверхи для квіткової і сувенірної продукції. Разом із тим, зазначив, що місто має компенсувати власнику витрати за цю землю.

– Від початку, як тільки заговорили про ймовірність появи там торгівельного центру, архітектори ще тоді були проти нього. Він дещо обтяжував ту частину Черкас, – наголосив Сергій Анатолійович. – Але минув час, розробили й затвердили генеральний план міста, опираючись у тому числі й на рішення з будівництвом торгівельного центру. Усе ж таки в цьому нічого такого загрозливого для тієї місцевості не було. Були хоч якісь рамки. Але те, що пропонують звести за театром зараз, викликає не те що нерозуміння, а протест! Це зіпсує центр міста! Місто будують не для того, щоб забудувати абияк пусті земельні ділянки, а для того, щоб в ньому людям було комфортно жити!

Його ж колега архітектор Сергій Фурсенко нагадав присутнім на засіданні, що десятки років тому на тій ділянці землі взагалі планувалося розширення театру шляхом добудови. Хоч зараз такий варіант і не розглядається, на його думку, варто врахувати наявність цього культурного місця по сусідству з майбутнім будівництвом.

– Проектантам треба врахувати те, що це центр міста й ця забудова відносно нього надзвичайно масштабна, – сказав він. – Слід передбачити також автостоянки, наявність дитячих майданчиків, місця для рекреації й уже потім розглядати те, в що цей проект так би мовити перетвориться. Поки що це не годиться!

Натомість архітектор Юрій Калашник вважає, що проблема з тамтешнім будівництвом наразі вийшла за рамки пошуків архітектурного рішення й переростає в юридичну площину. Тож тепер, каже, самому забудовнику слід запропонувати альтернативний проект на розсуд ради, але не «катакомби».

– Із 1976-ого року майже всіма питаннями забудови центральної частини й південно-західного району проходили через нас. Зараз мені сумно бачити, як наші напрацювання, які проходили через нашу душу починають нищитися, – сказав Юрій Іванович. – Я дуже жалкую, що коли розроблялись проекти забудови центральної частини міста – за бульваром Шевченка, та частина, про яку йде мова, вважалася вже сформованою. Для чого тепер туди влазити спорудою, яка фактично «задавлює» все те, що там є і створює неймовірно тяжкі умови для експлуатації цього будинку й проживання в ньому? Я категорично проти, щоб тут щось подібне розміщувати…

Не розділяє прагнень зведення за драмтеатром багатоповерхівки й архітектор Сергій Бочко. На його думку, проблема виникла через те, що спершу бізнес купує землю, а потім уже розмірковує над тим, чим її забудувати.

– Я пригадую ще ті часи, коли архітектура була вище всього. Тоді до нас приходили забудовники й питали, чи можна в тому чи іншому місці будуватися. А зараз все навпаки: вони викупили землю, приходять і тиснуть за горло, мовляв, я хочу тільки тут будувати, бо це моя земля. Ніхто вже не питає чи можна, чи ні… – сказав він. – Як на мене, запропонований проект забудови на цій ділянці землі буде недоречний і матиме незграбний вигляд.

Директор академічного музично-драматичного театру Володимир Осипов, який долучився до роботи містобудівної ради, у свою чергу наголосив на необхідності облаштування тамтешньої землі.

– Рішення обов’язково має бути ухваленим, наше побажання, аби воно було прийняте в комплексі з приміщенням драматичного театру, – звернувся він.

Як наголосив головний архітектор міста Віталій Чернуха, згідно з зонінг-планом міста, на місці нинішнього котловану за будівлею драматичного театру можливе будівництво житла, але не в такому масштабі.

– Шкода, що забудовник досі не прислухався до тих пропозицій, які були йому надані тиждень тому. Таким чином він тільки втратив цей час, – зауважив Віталій Володимирович. – Натепер до нас знову надійшли ті ж папери. Запросіть сюди автора проекту й ми зі свого боку разом попрацювали б над ним. Та земельна ділянка ділиться на дві частини: на одній із них ми можемо від другого поверху й вище будувати житло, а на іншій при спеціальному дозволі ми зможемо збудувати якісь торгові приміщення. На сьогодні, якби було правильно показана ось ця одна житлова блок-секція, то у вас була б чітка підстава вимагати впродовж семи робочих днів містобудівні умови, а так як цього не було зроблено, то знову буде відмова. Адже надана пропозиція не відповідає ані генеральному плану, ані зонінг-плану міста.

Як результат, після майже двохгодинного слухання, представники містобудівної ради проголосували за те, аби перенести розгляд і забудовник виніс на їхній розсуд кілька альтернативних і компромісних проектів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору