За втручання прокурорів поновлено права на працю 21 дитини

06 лютого 2014, 13:56

Органами прокуратури області проведено перевірки додержання законодавства щодо прав дітей на працю та працевлаштування в діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, контролюючих органів та навчальних закладів області.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

Встановлено, що службовими особами вказаних установ не забезпечено в повній мірі правові гарантії працевлаштування неповнолітніх. В окремих районах відсутні програми у сфері праці та працевлаштування дітей, а також влаштування на роботу випускників загальноосвітніх шкіл.

Також, посадовцями служб у справах дітей в області не налагоджено координаційну діяльність місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з питань соціального захисту дітей у вказаній сфері, не запроваджено моніторинг застосування праці неповнолітніх.

Крім того, у діяльності навчальних закладів області встановлені порушення вимог Закону України «Про професійно-технічну освіту» в частині виплати заробітної плати учням за виробниче навчання і виробничу практику.

Зокрема, протягом травня – липня 2013 року, керівники приватних підприємств Золотоніського району внесли до трудових книжок завідомо неправдиві відомості про прийняття на роботу випускників ліцею з числа дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування.

За результатом перевірки Золотоніською міжрайонною прокуратурою зареєстроване кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України (грубе порушення законодавства про працю).

Загалом, на усунення вказаних порушень органами прокуратури області внесено понад 30 подань. На цей час, за наслідками розгляду документів прокурорського реагування поновлено права 21 дитини, до відповідальності притягнуто 13 посадових осіб.

Коментарі

Вгору