За тиждень на Черкащині чиновники 17 разів порушили Закон України «Про публічні закупівлі»

28 грудня 2016, 09:10

prozorro

«Громадське ТБ: Черкаси» продовжує рубрику «Чи все у нас PROZORRO?». У цьому випуску ми розкажемо вам про те, як черкаські чиновники використовували наші з вами гроші з 21 по 27 грудня.

Із 1 по 27 грудня 2016 року в Черкаській області оголошено:

– за допороговою процедурою закупівель на загальну суму майже 9,2 млн грн;

– надпорогових закупівель на загальну суму майже 473 млн грн.

ЗРАДА 

На минулому тижні ряд чиновників Черкаської області порушили законодавство. За це вони можуть заплатити більш, ніж 200 тис. грн штрафу.

Тепер усе по порядку.

Стаття 10 Закону України «Про публічні закупівлі» дає замовникам 1 день на публікацію звіту про укладений договір без використання електронної системи закупівель. Тобто, якщо чиновник уклав договір на суму понад 50 тис. грн без проведення тендеру, звіт у системі «PROZORRO» він має опублікувати не пізніше, ніж на наступний день.

Наші експерти Людмила Бордунос та Артур Чемирис дослідили звіти про укладені договори на минулому тижні та встановили, що в Черкаській області 17 договорів опубліковано з порушенням термінів.

perelik-porushnykiv_1

За порушення цих термінів стаття 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає передбачає штраф у розмірі від 700 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А це від 11,9 тис. грн до 25,5 тис. грн. Ці штрафи повинні оплатити службові (посадові) особи – керівники закладів.

Деякі з чиновників декілька разів несвоєчасно подали звіти до системи «PROZORRO», тому можуть заплатити найбільший передбачений законодавством штраф. Так Вергунівська сільська рада 3 рази із запізненням публіковала договори в  електронній системі. Відповідно хтось із чиновників сільської ради може заплатити до бюджету майже 46 тис. грн штрафу.

Контролюючі органи, які мають  право складати протоколи про такі адміністративні правопорушення, – це органи державного фінансового контролю, а саме Держаудитслужба.

ГО «Молода Черкащина» направить  відповідне повідомлення про вищезазначені порушення законодавства до Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області для виконання ними своїх повноважень.

ПЕРЕМОГА

Прикладом того, наскільки може бути ефективною система «PROZORRO», є 2 тендери, які завершилися на цьому тижні.

Перший – це допорогова закупівля Комунального закладу «Черкаська обласна дитяча лікарня» Черкаської обласної ради.

23 грудня 2016 року підприємство закупило 3 тонни м’яса свійської птиці (заморожених курей). Оголошена вартість закупівлі – 150 тис. грн. У торгах узяло участь 2 учасників. Переможцем стало підприємство, яке запропонувало необхідний товар за 81 тис. грн. Тобто торги зекономили більш, ніж половину виділених бюджетних коштів – 54% або 69 тис. грн.

Нагадаємо, що в Черкаській області допорогові закупівлі відбуваються через систему «PROZORRO», якщо сума закупівлі більша, ніж 20 тис. грн. У Черкасах же допорогові закупівлі через систему «PROZORRO» призупинили рішенням міської ради від 17 листопада 2016 р.

Другий – це відкриті торги, оголошені Департаментом економіки та розвитку Черкаської міської ради.

26 грудня 2016 року підприємство закупило 2 світлодіодні екрани (табло для стадіону). Оголошена вартість закупівлі – 1 млн грн. У тендері взяло участь 6 учасників. Переможцем стало підприємство, яке запропонувало екрани за 697 тис. грн. Тобто торги зекономили третину бюджетних коштів – 30% або 303 тис. грн.

Такі закупівлі – це приклад того, що відкриті конкурентні торги в системі «PROZORRO» економлять наші з вами гроші та дають можливість бізнесменам брати участь у торгах і розвивати свої підприємства.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору