За скільки продають картоплю на Черкащині

29 серпня 2019, 17:01

За скільки продають картоплю на Черкащині

В Україні почали збирати картоплю. Ранні сорти викопали в липні, зараз узялися за середньостиглі. Врожай перших і других — гірший від торішнього і позаторішнього. На Черкаському базарі за кіло картоплі в четвер, 22 серпня, просять 18-19 гривень, пишуть "Вечірні Черкаси".

– Беріть, бо восени буде ще дорожча, – розповідає продавчиня. Називається Оксаною. Каже, що товар із Медведівки Чигиринського району.

Додає, що продає по 18, а всі навколо просять від 19 до 20.

– Я ще серйозно за картоплю не брався, – розповідає селянин із Мошурова Тальнівського району 44-річний Олег Штангей. – Минулої суботи викопав три відра. Подивився – наче гарна. Повіз у Тальне не базар. А там ціна – наче на золото. Продав усі три відра по 14-15 гривень за кіло. Сусідка біля мене стояла, продавала дрібнішу. Прийшли якісь оптові покупці, взяли в неї 10 мішків по 10 гривень. Усі були щасливими. Завтра починаю копати решту. Картопля в нас непогана. Жаль тільки, що мало посадив. Якби знав, що продаватиму по 15, засадив би всі городи.

Олег каже, що картоплю скуповують заїжджі покупці.

– На Заході й Півночі вона не вродила, – каже. – Зараз усі кинулися на Черкащину. Вчора селом гасали якісь дуже хитрі цигани з Херсона. Міняли картоплю на кавуни 1 до 1. За кіло картоплі – кіло кавунів. Не знаю, чи були дурні, які помінялися. Бо кіло кавунів зараз чотири гривні, а кілограм картоплі – мінімум 10. Сьогодні по Мошурові їздять три машини. Міняють два кіла кавунів на кіло картоплі. Це вже пристойна ціна.

—  Великої картоплі не треба чекати. Вдосталь хіба насіннєвої, та й на ту буде висока ціна. Нинішній урожай не долежить до весни. Через неправильний захист одні плоди попроїдали дротяники, інші потріскалися після різкої зміни погоди — від посухи до злив, — розповідає Ангеліна Устименко з Української аграрної конфедерації. Деякі фермери пересаджували картоплю.

– Замість картоплі їстиму буряки, – бідкається Віталій Іванченко з Кам’янки. – Я ще не починав копати. Вибиратиму у вересні, коли підуть дощі й земля розм’якне. На базарі в Кам’янці за кіло картоплі просять 20 гривень. Це страшна ціна. За все літо в нас не було жодної зливи. Коли захід області заливало в червні, у нас ледь покропило. А відтоді – нічого. Звідки ж узятися тій картоплі? Батьки вже свій город викопали. Кажуть, що дуже погана бульба. Хто тут сорти міняє? Садять один і той же по 10 років. У мене самого – «бела роса». Не знаю, коли його заміню. Люди не купують якісного насіння. Використовують не зареєстровані препарати захисту рослин, а ті, що є на базарі. Не дотримуються дозування. Тому препарати накопичуються в бульбах, шкідники виробляють до них імунітет. У південних областях України один сорт вироджується за три роки, у центральних — за п'ять, північних — шість.

– У Катеринополі продають картоплю від 12 до 15 гривень за кілограм, – розповідає місцева жителька Тетяна Івашкевич. – Таких оголошень повно в соціальних мережах. Чула, що нібито останні кілька днів ціна впала до 8-10 гривень за кілограм. Але сама не бачила аби хтось продавав так дешево.

Експерти не радять зараз закуповувати картоплю на зиму.

— Ціни тримаються через малу пропозицію, — говорить Олексій Дорошенко, 46 років, директор Асоціації постачальників торговельних мереж. — Впадуть за кілька тижнів, коли господарства масово збиратимуть урожай. Закупити картоплю на зиму можна буде по шість гривень за кіло.

Фермери масово вирощують картоплю на черкаському Лівобережжі. Зараз ще не починали її копати, бо бадилля зелене й продовжується полив. Вибиратимуть бульбу в другій половині вересня.

Торік у серпні за кілограм картоплі правили 5 грн.

Читайте також: Чим корисна картопля та як її готувати й садити.

Коментарі

Вгору