За рік на Черкащині зареєстровано понад 480 випадків туберкульозу

15 березня 2024, 08:15

У 2023 році в області зареєстровано 484 випадки туберкульозу. Серед них – 25 дітей, що більше на 13,8% ніж у 2022 році.

Захворюваність на туберкульоз органів дихання реєстрували у 58 громадах області. Зокрема, у Черкаському районі в 23 громадах зареєстровано 234 випадки, що становить 48,1% від загальної кількості захворілих. У Звенигородському районі в 14 громадах – 108 випадків, що становить 22,4% від загальної кількості захворілих. В Уманському районі у 11 громадах – 88 випадків, що становить 18,2% від загальної кількості захворілих. У Золотоніському районі у 10 громадах – 54 випадки, що становить 11,2% від загальної кількості захворілих.

Туберкульоз – інфекційне захворювання, бактерії в організм здорової людини проникають при кашлі, чханні, розмові хворого. Ризик проникнення бактерій туберкульозу у легені здорової людини залежить від концентрації інфекційних частинок у повітрі та тривалості вдихання зараженого повітря.

Для діагностики ТБ сімейний лікар проводить скринінг та опитування, оцінює ризик захворювання. У разі необхідності скеровує на обстеження чи дообстеження до фтизіатра. Діагноз встановлює фтизіатр. Необхідність проведення флюорографії визначає сімейний лікар. Пацієнтам, у яких немає підозри на туберкульоз та які не входять до груп ризику, не потрібно щорічне флюорографічне обстеження. Необхідність додаткового обстеження – бронхоскопію, комп’ютерну томографію та інше – визначає фтизіатр. Проведення комп'ютерної томографії для діагностики туберкульозу - безкоштовне.

Існують спеціальні протитуберкульозні препарати, курс лікування якими триває від кількох місяців. Таке лікування безкоштовне.

За інформацією Черкаського обласного ЦКПХ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору