Щороку кількість черкащан, які мають алергію на амброзію, збільшується. За словами завідувача алергологічного відділення Черкаської обласної лікарні Наталії Гармаш, якщо не боротись із полями амброзій, то за кілька років на Черкащині може розпочатися справжня епідемія алергічних реакцій.
Амброзія на Черкащини давно захопила все, що тільки можливо: поля, вулиці, двори. У області в залежності від погодних умов цвітіння амброзії починається в середині або наприкінці липня та може продовжуватись аж до жовтня. Пилок від амброзії розлітається на десятки кілометрів від місця її проростання.
- У людей, схильних до алергії верхніх дихальних шляхів, можуть проявитися відповідні симптоми: сльозотеча, свербіж очей, водянисті виділення із носа, може бути сухий кашель і невеликі приступи задухи, - розповідає Наталія Гармаш. - У період загострення треба негайно зняти ці симптоми, оскільки самолікування або бездіяльність можуть призвести до ускладнення, і навіть до анафілактичного шоку.
Як розповіла лікар, алергія може виникнути не лише через вдихання пилку амброзії, а й через вживання продуктів, які містять алергени амброзії. Це такі продукти, як: кавун, диня, персики, виноград, насіння соняшника, халва, соняшникова олія тощо.
- Щороку кількість хворих на алергію від амброзії у Черкасах збільшується. Кожного дня до мене звертається 1-2 людини, які вперше захворіли на неї, - розповідає лікар. – Діти теж не є виключенням. Їх також не оминає ця недуга.
Лікар попереджає, що якщо не вжити заходів із знищення небезпечної рослини, алергія серед черкащан може набути масового характеру.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram