З початку 2017 року участь у навчанні з питань антикорупційного законодавства в Центрі підвищення кваліфікації кадрів взяли близько 2000 слухачів. Вони актуалізували знання, необхідні для ефективної професійної діяльності на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування.
9 грудня цивілізований світ відзначає Міжнародний день боротьби з корупцією, проголошений у 2003 році Резолюцією Генеральної асамблеї ООН, згідно з якою держави–учасниці повинні розробляти і здійснювати ефективну скоординовану політику щодо протидії корупції. Україна здійснила перші кроки до масштабних антикорупційних реформ, спрямованих на створення нової інституційної системи запобігання, виявлення та покарання за корупцію, однак реалізація завдань Антикорупційної стратегії на 2014-2017 рр. не завершена в повному обсязі, тому боротьба з корупцією залишається одним із пріоритетів на сучасному етапі розвитку держави.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 №265 «Про затвердження Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2015-2017 роки» Черкаський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відповідно до державного замовлення та Плану-графіка підвищення кваліфікації здійснює системне підвищення професійної компетентності державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування з питань антикорупційного законодавства.
За інформацією директора Центру Сергія Демченка, професійна програма та програми короткострокових тематичних семінарів, які реалізовуються Центром, містять навчальні модулі з антикорупційного законодавства та передбачають проведення цільових тренінгів із обговорення правового забезпечення діяльності органів виконавчої влади, основних положень антикорупційного законодавства, впровадження електронного декларування, шляхів запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності державних службовців, контролю за виконанням законів у сфері запобігання і протидії корупції, організації превентивних антикорупційних механізмів та ін.
Реалізацію модулів із антикорупційної тематики забезпечують висококваліфіковані викладачі–практики – фахівці Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України; сектору з питань запобігання та виявлення корупції обласної державної адміністрації; міжрегіонального управління Нацдержслужби України у місті Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській областях.
Слухачі семінарів отримують електронні кейси з антикорупційної тематики (методичні посібники, мультимедійні презентації, збірники нормативно–правових документів, коментарі та роз’яснення до законів, інфографіка, тестові завдання с антикорупційної тематики), які вони використовують для самостійного опрацювання.
На виконання державного замовлення у 2018 році Центр продовжить реалізацію державної політики з підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування регіону, зокрема з антикорупційних питань, адже професійна підготовка службовців органів публічної влади – головний чинник ефективності реформ в усіх сферах життєдіяльності суспільства.
За повідомленням прес-служби Черкаської ОДА.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram