Минулого тижня у місті розпочався опалювальний сезон. Деякі будинки вже отримали теплоносій, інші ще в очікуванні, однак у кожному черкаському помешканні вже рахують свої видатки за тепло. Тарифи на опалення та гаряче водопостачання черкаським підприємствам-тепловикам підняли ще у квітні, однак платіжки з новими розрахунками городяни отримають лише в листопаді, пише Вечірка.
– Особисто я щомісяця за всі комунальні послуги платив близько 1200 грн., думаю, у результаті вирівнювання тарифів я лише за опалення платитиму таку суму. Ми багато років були підсаджені на газову голку. Усі звикли до халяви, що держава покриває різницю у тарифах, підтримує підприємства та бюджетні установи. Однак рано чи пізно в країні мав відбутися процес поступового вирівнювання тарифів. Очевидно, що ця реформа найбільше уразить населення. І у цій ситуації найважливіше те, як держава проведе субсидіювання, - аналізував навесні реформу депутат Черкаської міської ради Микола Кудрявцев.
Згідно рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, встановила вартість гігакалорії теплоенергії, виробленої КП «Черкаситеплокомуненерго» та «Черкаською ТЕЦ». Вартість однієї гігакалорії для «Черкаситеплокомуненерго» зросла з 300,96 грн. до 601 грн., без ПДВ, а для Черкаської ТЕЦ до 505 грн.
– Вперше з 2010 року в тариф включено інвестиційну складову. Сподіваюсь, що в нас більше не виникатиме проблем із Європейським банком реконструкції та розвитку. Тариф - 601 грн/Гкал (без ПДВ). Інвестскладова - 11%. Інвестиційна складова – частка тарифу, якою городяни повертатимуть кредит, узятий комунальним підприємством «Черкаситеплокомуненерго» кілька років тому на запровадження модернізаційних технологій. Ця складова – одна із причин того, що тариф у комунального підприємства вищий, ніж у «Черкаської ТЕЦ», що забезпечує теплоносієм 65% населення нашого мста, - роз’яснив різницю у вартості теплоносія на двох черкаських підприємствах-тепловиках міський голова Сергій Одарич.
Серед переваг запровадження нового тарифу на теплопостачання можна назвати і те, що городянам про нові розміри оплати оголосили на початку літа. Усі відповідальні городяни мали декілька місяців, щоб підготуватися до холодної і дорогої зими. Директор комунального підприємства теплових мереж «Черкасиетплокомуненерго» Микола Кушнір розповідає, в останні місяці до них звертається чимало городян із проханням проконсультувати та допомогти встановити лічильники тепла на будинок чи під’їзд.
— Усього на обслуговуванні нашого підприємства близько 550 багатоквартирних будинків міста. З них у 103 будинках встановлені індивідуальні теплові пункти, які регулюють подачу теплоносія на будинок та обліковують кількість спожитих гігакалорій. Іще 10 нових будинків були облаштовані ІТП будівельниками при здачі. Близько 40 міських висоток мають просто лічильники тепла. Тож орієнтовно 40% будинків, які ми обслуговуємо, вже облаштовані пристроями обліку тепла. Думаю, після здорожчання газу та теплоенергії кількість охочих платити лише за спожите виросте в рази.Тож держава більше не компенсуватиме підприємствам різницю між реальною вартістю наданої ними послуги та тим тарифом, що платять споживачі.Хочеться сподіватися, що субсидію отримають дійсно всі, кому вона потрібна. Інакше черкащани просто перестануть платити за послугу, а це може призвести до колапсу у житлово-комунальній галузі нашого міста.
В тім тенденції не надто обнадійливі. Зі слів міського голови Сергія Одарича за три літні місяці держава не компенсувала підприємствам-тепловикам жодної копійки за черкащан, яким надала субсидії. На початок опалювального сезону у місті налічується близько 25 тисяч сімей користуються субсидіями, раніше кількість таких родин обліковувалася в межах в межах 5 тисяч. А з листопада їхня кількість може зрости удвічі.
За словами голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка близько 127 тис. домогосподарств області потребують призначення субсидій.
Тарифи на послуги теплопостачання
Дата введення тарифу: 8 травня 2015 р.
733,97 грн./Гкал. - затверджені тарифи з ПДВ (теплова енергія)
18,07 грн./м2 - затверджені тарифи з ПДВ (опалення) грн./м2 у сезон опалення
41,38 грн/мз - гаряче водопостачання
44,71 грн/м3 - у квартирах, де э рушникосушарки
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram