З міста – в ліс: як живе унікальне екопоселення на Черкащині

31 березня 2018, 23:03

Тетяна та Олексій Юрченко живуть тут 10 років - одеситка ічеркащанин переїхали в хату-мазанку. Поступово перетворили їїв чудо-будинок. Про це йдеться в сюжеті segodnya.

Замість будильника – спів птахів, на обід – лікувальні страви та напої власного виробництва з екологічно чистої сировини. Так живе екопоселення в Черкаській області. Воно розташоване в туристичній місцевості, але знають про нього – одиниці.Його мешканці колишні жителі мегаполісів. Як їм вдалося забути, що таке хвороби, і навчиться жити практично без грошей?

Це знаменитий дуб Максима Залізняка на Чигиринщині. Йому – понад тисячу років, а щоб обійняти його знадобиться з десяток людей. Відоме дерево не раз знімали у фільмах і щорічно сюди приїжджають тисячі туристів. Але мало хто знає, що всього в парі кілометрів від дуба є ще одна визначна пам'ятка унікальний хутір екопоселенців.

Тиша, гармонія і затишок. Від цих будиночків так і віє спокоєм. Тут не ловить мобільний і немає інтернету. Жителі екохутора топлять печі дровами, а лікуються ... морозом і снігом.

Тетяна та Олексій Юрченко живуть тут 10 років. Одеситка і черкащанин переїхали в хату-мазанку. Поступово перетворили її в чудо-будинок. Тут ніякої хімії. Їжу готують тільки з продуктів, вирощених власноруч. Сьогодні в меню лляні хлібці з овочами.

Олексій чаклує над хлібом за старовинним українським рецептом. Магазинного – не їдять давно. І це не єдине правило на хуторі.

Заробляють хуторяни творчістю. Обмінюються між собою тим, що виробляють, і продають продукцію на ярмарках.

Тетяна Шишкіна плете світильники з жита. Каже, від клієнтів – немає відбою. Приїхала на хутір 15 років тому, кинувши посаду директора салону мод.

Всього ж тут живе півтора десятка сімей з різних куточків України.

Кажуть – Холодний Яр в усі часи приваблював людей своєю неймовірною енергетикою.

Хуторяни сподіваються, що сюди і надалі будуть приїжджати люди. Але попереджають: приймає Буда лише тих, у кого чисті помисли і плани.

Відео - ТУТ

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору