- Риба стоїть біля очерету і дихає, як через коктейльні трубочки. Виходить, що риба заходить на нерест, лишає ікру, вона тут виростає до 1-2 років. І вона тут як у дитячому садочку знаходиться. І наступного року їй вже треба виходить на Дніпро, а вона тут задихнулася.
Рятувати рибу вийшли зо два десятки людей – рибалки та інспектори водного патруля. Використовують бензопили, ломи, саморобні бури для льоду та електоробур.
Цього разу працюють на урочищі "Очеретяному". Через товстий шар льоду рибі бракує повітря. Лунки допоможуть насичувати воду киснем. "Рівень вмісту кисню у воді, розчиненого, десь 0,5-0,8 грами на літр. А нормальний рівень 4 грами на літр", – каже головний державний інспектор Черкаського рибоохоронного патруля Роман Стеценко.
Тільки-но лід прибирали – до лунки одразу підпливає риба.
- Тут дуже велике різноманіття. Починаючи від звичайного верховода, прилова синьки скажімо, закінчуючи дуже гарними благородними сортами – короп, сом, білий амур, товстолоб, судак. Тут є все. Але за цей час її дуже багато помре, – бідкається рибалка Ярослав Чорнай.
Щоб лунки одразу не затягнуло льодом – випилюють очерет та ставлять його у воду. Тепер, якщо вода замерзне – кисень все одно потраплятиме під лід. Інспектори кажуть, через товстий шар криги на деяких водоймах риба вже почала гинути через задуху. Може початися масовий мор.
За шість днів роботи на водоймах Черкащини інспектори з рибалками набили кілька тисяч лунок. Працювати планують до кінця зими.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram