Державна служба з надзвичайних ситуацій по пунктах відзвітувала про реагування служб на масове отруєння школярів у Черкасах 8 травня. Отже, що маємо на четвертий день:
1.Три лабораторії (ДСНС, Держпродспоживслужби, ПАТ "Азот") та хімічна розвідка Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби «не виявили перевищень небезпечних речовин у повітрі, воді та ґрунті». Також - не виявили підвищення радіаційного рівня та наявності бойових отруйних речовин та хімічно-небезпечних речовин.
2.Зразки проб із місця події передані на дослідження до Київського інституту екології та токсикології, лабораторії токсикології Національної дитячої спецлікарні «ОХМАТДИТ», до німецької «Лабораторії Др. Редгера» (м.Київ). Результатів цих досліджень - поки що не знаємо.
3.Речник Державної служби з надзвичайних ситуацій закидає людям, що "вони живуть у стані суцільної зради": мовляв, даєш інформацію що зроблено, ким, які результати, а їм хоч греблю гати - влада змовилася, щось від нас приховує, усе точно не так і тп.
А по-моєму, реакція людей логічна і має раціональне підгрунтя. Бо причина, через яку діти на лінійці втрачали свідомість і потрапили в реанімацію, невідома. Яка речовина так вплинула на самопочуття дітей, ми не знаємо. Яким було джерело отруєння, як воно потрапило на територію школи - не зрозуміло. Чи не повториться така ситуація - ми не впевнені.
Ось у чому насправді "зрада".
Абсолютно всі люди, незалежно від місця проживання, національності, кольору шкіри та ін., мають одні і ті самі фізіологічні та психологічні потреби. І потреба в безпеці - не задоволена. А інформація, яка не містить повідомлень про результат (що то було?), а сповіщає про процеси (хай навіть із залученням великої кількості супер-фахівців), не може заповнити ту прогалину, яка виникла через втрату відчуття безпеки. Тому її заповнюють гнів і роздратування, та чутки і припущення.
Тетяна Єщенко, PR-менеджер, медіаексперт, публіцист, керівник відділу комунікацій консалтингового агентства GOLUBi Group