З черкаських магазинів зникнуть безкоштовні одноразові пакети

04 грудня 2021, 07:50

З 10 грудня забороняється використовувати у всіх сферах обслуговування пластикові пакети. Тепер такі пакети надаватимуть лише за гроші. Їх продаватимуть за ціною від 2 до 3 гривень за штуку. Виняток - біорозкладані пакети для упаковки у виробництві, інформує 112ua.tv.

Введення даного заходу пов'язане з тим, що в Україні починає діяти перший етап відмови від пластикових пакетів.

Передбачається встановити наступні ціни на пакети:

  • 2 гривні – пакет без ручок (без бічних складок);
  • 2,50 гривні – пакет без ручок (з бічними складками);
  • 3 гривні – пакет з ручками (з бічними складками).

За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів суб'єктів господарювання каратимуть штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн, а за повторне протягом трьох років вчинення такого ж порушення - у розмірі від 3400 до 8500 грн.

Штраф сплачується відповідним суб'єктом господарювання протягом 15 днів з дня отримання копії постанови.

Для адаптації та виведення з обігу пластикових пакетів держава надає три місяці.

З 10 березня 2022 року вводиться другий етап, в якому законом буде заборонено продавати: тонкі і надтонкі пластикові пакети. Такі пакети можна буде закупити за спеціально встановленими цінами державою і тільки в особистих цілях.

З 10 березня 2022 року за поширення заборонених пластикових матеріалів передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 8,5 тис.грн., при повторному порушенні протягом трьох років - від 17 тис.грн.

Заборона в Україні пластикових пакетів

  • 1 червня 2021 року Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект про обмеження обігу пластикових пакетів на території України, яким пропонується впровадити механізми стимулювання розвитку виробництва біорозкладаних пластикових пакетів, а також ввести відповідальність за порушення вимог у сфері розповсюдження пакетів.
  • Заборона поширення пластикових пакетів товщиною до 50 мкм в об'єктах роздрібної торгівлі та об'єктах ресторанного господарства вводиться з 1 січня 2022 року.
  • За незаконне розповсюдження пластикових пакетів для суб'єктів господарювання вводиться значний адміністративно-господарський штраф - від 8,5 до 17 тисяч гривень, а в разі повторного правопорушення стягнення досягне 34 тисяч гривень.
  • 7 червня 2021 року Зеленський підписав закон про заборону в Україні пластикових пакетів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Ваня :

Щось не зрозуміло,як при забороні використовувати,можна продавати,де логіка?

Олена :

Уявляю: 3 морквинки +3 грн./пакет, 2 бурячка +3 грн./пакет, пвкіла цибульки +3 грн./пакет, кіло картоплі +3грн./пакет, 300г цукерок + 3 грн./пакет, хліб пекарський +3 грн./пакет. Всього за 1 вихід в магазин – 18 гривень! ЗА ЩО? Чи в долонях оце все носити?))) Просто жах.

Василиса :

А ещё вы оплатите пакет по цене 360 грн за кг – так стоят конфеты “Монблан”

Алена :

Я такие конфеты не покупаю – з/п не позволяет.))) А вообще-то это не место язвить.

Людмила :

А як цікаво продаватимуть творог, бринзу м’ясо, це продукти ,що тиснуть?

Гость :

Политологи рассказали, что квартальное чучело гороховое по команде сверху сейчас будет делать жизнь украинцам невыносимой, чтобы довести антирейтинг Зе до 100%, а потом чтобы ошалелые от зе-беспредела украинцы выбрали “спасителя” Вову Кличка, которого олигархи решили делать президентом. А Зе спокойно свалит заграницу, осчастливив украинцев избавлением от себя.

Олена :

Сначала предоставьте нам альтернативу, тогда и запрещайте пластиковые пакеты, что за бред вообще

Руся :

Зе улучшает жизнь людей , взялся за пакеты… Не забудь про туалетную бумагу, вспомни лапушки. ??

Лилия :

в Европе биоразлагающиеся пакеты в супермаркетах стоят 1 цент -остальные тоненькие пакеты бесплатно…. а в нищей Украине по 3 гривни-10 центов!! получается, что бесплатный пакет -это плохо и штраф! а платным-пользуйся на здоровье и загрязняй окружающую среду!! Значит , если я не хочу покупать пакет для овощей-я вывалю на кассе грязную морковку, картофель и т.д врассыпную-и пусть кассир все это взвешивает как хочет и после каждого покупателя моет весы и бегущую дорожку для товара!! а где альтернатива? бумажный пакет -это вырубка леса и нарушение экологии тоже..маразм!

Алена :

Умница! Логику искать там, где её нет априори, бессмысленно. Будем делать пакеты из крахмала – будут ныть, что картошки не хватает (или кукурузы), да и стоить они будут не 2-3 грн., будем делать бумажные пакеты – защитники природы будут скакать с плакатами и протестовать “сохраним лес” и так до бесконечности. Вижу, что экономическая политика Зе-команды заведёт нас в “дремучий лес”.Будем выбираться дооолго.

Гость :

Буду скупляться исключительно на базаре, в авоську. А магазины пусть подождут моих денег в мечтах.

простий смертний :

Українці будуть згадувати дідівські методи зберігання продуктів. Для сипучих продуктів будуть шити полотняні торбинки, для овочів і фруктів плестимуть авоськи. Сільські жителі вирощуватимуть льон, коноплі, їх перероблятимуть згідно старовинних технологій, жінки і дівчата (якщо вмітимуть) будуть робити пряжу і ткатимуть полотно. Швеї шитимуть торбинки і все буде хорошо. Роботи вистачить всім! На вулиці 21 століття а нас кидають у первісний лад! Маладці!!!

Олена :

Це називається “вперед, в минуле” або ДЕГРАДАЦІЯ. Десятками років переходили до дешевшої сировини, щоб відійти від скла та паперу. А тепер все починаємо спочатку, як 40 років тому….

Эд :

Жиды уже не знают, на чем заработать

Вгору