З черкаського університету звільнили дочку екс-ректора

25 листопада 2014, 18:52

a13febb23c3e9a1487f4b94afe0a3406

Доцента кафедри фінансів Черкаського державного технологічного університету Наталію Легу звільнено з роботи, як вона вважає, незаконно, повідомляє Прочерк

 

Учора в Соснівському суді Черкас відбулося третє засідання у справі за її позовом до ЧДТУ про відновлення на роботі, стягнення середньої зарплати і моральної шкоди.

Скандальності ситуації додає той факт, що Наталія Юріївна – дочка колишнього ректора університету Юрія Леги, який очолював виш упродовж 15 років.

Наталію Юріївну на початку вересня звільнили з роботи, мотивуючи це тим, що вона на той час навчалася в докторантурі, а отже, могла працювати викладачем лише за сумісництвом. При цьому сама Наталія Юріївна наголошує, що подала заяву на відрахування із докторантури ще в липні. Більше того, у справі є навіть наказ ректора про її відрахування, але підписаний, за твердженням університетських чиновників, на підставі заяви, вчасно не проведеної через канцелярію вишу. Після цього наказу, згодом скасованого і перевиданого, зареєстровано новий наказ – про звільнення Наталії Юріївни з роботи. Таким чином, на сьогодні пані Лега залишилася і без роботи, і без місця в докторантурі.

– Справа не в моєму великому бажанні працювати саме в цьому університеті, – зазначила Наталія Лега. – Я кандидат наук, доцент, маю вже досить значний науковий і викладацький досвід. Думаю, що роботу собі знайти я зумію. Але я – далеко не єдиний працівник ЧДТУ, звільнений за останній час. Тож моя мета – не тільки відновити справедливість, а й припинити розправи над тими, хто нинішньому керівництву університету здається невигідним.

На тлі суперечки, яка ще триватиме в Соснівському суді (на наступне засідання викликано нових свідків, у тому числі й нинішнього ректора Тамару Качалу), великий подив викликає моральний і чисто людський момент: чи не варто було людині, перед тим як її звільняти, роз’яснити вимоги законодавства та дати вибір, де залишатися: на посаді чи в докторантурі?

Це дозволило б, по-перше, попередити нинішній суд, по-друге, уникнути зрозумілих звинувачень у формалізмі й жорстокому ставленні до працівників, а по-третє... Все-таки батько Наталії Юріївни – колишній ректор. Очевидно, що Тамарі Качалі доведеться не раз почути звинувачення у несправедливих репресіях людей, близьких до її попередника.

Між тим, представники університету наголошують на тому, що чинили за буквою закону. Відповідаючи на запитання судді, начальник відділу кадрів ЧДТУ Владислав Печерськийзаявив, що наприкінці серпня він особисто «виявив порушення» чинного законодавства, яке полягало в суміщенні Наталією Легою роботи у штаті університету і навчанні в докторантурі. «Виявивши порушення», він одразу написав доповідну записку ректору і розпочав процес звільнення Наталії Юріївни з посади. На запитання судді, чи повідомив він про це самій пані Лезі, Владислав Григорович відповів, що обмежився доповідною ректору. Отже, звільнення стало для доцента Леги справжнім снігом на голову.

– Я не сумніваюся, що стала жертвою незрозумілої і несправедливої неприязні нинішнього керівництва ЧДТУ до мого батька, Юрія Григоровича, – зазначає Наталія Лега. – Між тим я пишаюся тим, що я дочка такої людини. Прикро лише, що люди, які роками користувалися його підтримкою і допомогою, виявилися такими невдячними.

Шукаєте роботу? Створіть свій профіль на jewspace.org і ми підберемо для Вас найкращу вакансію. Не гайте часу даремно! З нами Ваш пошук роботи стане швидким і доступним!   

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору