З 1 липня не платитимуть допомогу по догляду за дитиною

27 червня 2014, 22:00

З 1 липня 2014 року припиняється виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Такі дії Мінсоцполітики «Новій Добі» прокоментували в департаменті соціального захисту населення Черкаської ОДА.

Мінсоцполітики визнає, що фактично ця допомога ліквідовується.

- Водночас уряд змінив і розмір іншої допомоги – одноразової допомоги при народженні дитини. Тепер, незалежно від того, чи перша ця дитина, чи друга, чи третя (раніше була така градація), розмір допомоги з першого липня становить 41 280 грн, - розтлумачує заступник директора департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Алла Нечипоренко. – Перший транш, так би мовити, цієї допомоги батьки отримують одразу – це 10 320 гривень, а решту – протягом 36 місяців рівними частинами.

Пані Нечипоренко визнає, що за таких умов виграють ті родини, які матимуть одну дитину, а ті, що зважуються на другу і третю – у фінансовому розумінні втрачають, оскільки раніше розмір допомог на другу/третю дитину був суттєво вищий.

Допомога ж по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (зазвичай вона становила 130 гривень) з 1 липня не виплачуватиметься.

Єдиним виключенням є ті сім’ї, у яких допомога при народженні першої дитини складала 30 тис грн. і яка розподілялася лише на 2 роки. І лише в цьому випадку ця допомога залишиться у мінімальному розмірі (130 грн) на ці останні 12 місяців третього року. Загалом це зроблено лише для того, щоб зберегти на цей рік трудовий стаж за такими сім’ями, повідомляють у Мінсоцполітики.

Поділитись

Коментарі

Вгору