Юристи радять судитися через відключення гарячої води

19 червня 2014, 12:41

Чи проводяться гідравлічні роботи теплопостачальними підприємствами Черкас, чи ні, а багато багатоповерхівок трохи не весь літній період залишаються без гарячої води. При цьому дізнатися, чим обумовлена така ситуація, споживачам досить важко, а тим більше добитися від теплоенергетиків, щоб гаряче водопостачання було відновлене. Тож споживачам не тільки нашого обласного центру, а й більшості міст України доводиться терпіти, пише "Черкаський край".

А от чи варто бути такими впокореними?

Ні — заявляють правознавці з Києва, які пропонують киянам судитися з монополістами, які відключають воду. Взяти ж на озброєння їхні поради можуть і жителі інших міст.

Ось що, наприклад, говорять експерти.

За їхніми словами, терміни, на які щодня у Києві відключають від гарячого водопостачання 900 будинків, завеликі. В середньому — це два тижні.

Наприклад, у сусідній Польщі воду можна відключати лише на три дні. В Литві на всі роботи відводять чотири дні, в Угорщині не можна залишати житлові масиви без гарячого водопостачання більше, ніж на п’ять днів. В Україні ж люди можуть плескатися у тазику місяць і два, і більше.

— Не сидіть на канапі, пишіть скарги в держадміністрації, виконкоми, ЖЕКи, Кабінет міністрів, Адміністрацію Президента — куди завгодно. Якщо суспільство буде чинити тиск, то буде результат, — говорить директор центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

Для суду чи скарги потрібна доказова база. Це може бути довідка про відсутність води із вказівкою термінів і печаткою від ЖЕКу. Або акт, складений разом із сусідами, і чим більше людей, тим краще. При цьому на зібрання для складання акту з ЖЕКу запрошується представник. Також можна замовити платну судово-будівельну експертизу.

— Якщо люди масово почнуть судитися, тоді суди будуть вимушені звертати увагу, — стверджує юрист Олександр Дядюк.

Критична маса скарг і позовів уже незабаром може стати тією реальністю, яка змусить теплоенергетиків працювати більш швидко і якісно.

Запорная трубопроводная арматура и промышленное оборудование на www.atlantacity.com.ua

Поділитись

Коментарі

Вгору