Їзда без ближнього світла фар за містом з 1 жовтня: яке передбачено покарання

30 вересня 2020, 17:20

фото тематичне

З 1 жовтня до 1 травня автомобілісти мають вмикати ближнє світло фар за межами населених пунктів у денний час доби. За порушення цього правила поліція нерідко виписує штраф, хоча насправді таке покарання дуже суперечливе.

У тонкощах цього питання розбирався OBOZREVATEL.

Дійсно, зігідно з п. 9.8. ПДР України з 01 жовтня до 01 травня водії всіх механічних транспортних засобів за межами населених пунктів мають вмикати денні ходові вогні, а у разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Це правило діє цілодобово, тобто і вночі, і вдень.

Деякі водії часто не хочуть виконувати це правило, хоча велика частина все ж просто забувають про нього. У такому разі поліцейські часто притягують водіїв до адміністративної відповідальності за порушення п. 9.8. ПДР України за ч. 2 ст. 122 КУпАП та застосовують санкцію за таке порушення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн. Однак у цьому разі дії правоохоронців є неправомірними через неправильне тлумачення ПДР і застосування норм КУпАП.

Так, ч. 2 ст. 122 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил використання зовнішніми світловими приладами, однак вона настає тільки тоді, коли водії їдуть без увімкнення фар у темний час доби або в умовах недостатньої видимості. До цього їх чітко зобов'язує інший пункт ПДР – 19. Крім того, та сама стаття передбачає покарання за порушення правил користування попереджувальними сигналами у процесі початку руху чи зміні його напрямку, а ось про покарання за неввімкнення приладів під час руху – нічого не говориться.

Водночас ввімкнення ближнього світла фар у світлу пору доби є попереджувальним сигналом саме під час руху (п. 9.1 (г) ПДР).

Отже, штрафу за неввімкнення фари за містом у денний час доби не існує. За порушення цього правила є тільки попередження.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору