У Черкасах не вистачає ліжкомісць для коронавірусних хворих

30 вересня 2020, 16:50

Черкаси – обласний центр із майже трьохсоттисячним населенням. В період другої хвилі сплеску захворювань на COVID-19 Черкасам катастрофічно не вистачає лікарняних місць для коронавірусних хворих. Наразі у основному лікувальному закладі – міській інфекційній лікарні ведеться ремонт, тому вона може прийняти лише 37 осіб, інфікованих COVID-19.

Команда ВО «Черкащани» наголошує, питання ремонту міська влада мала б забезпечити раніше, до початку другої хвилі, тепер місто опинилось у заручниках недолугості чиновників. Саме фракція партії «Черкащани» ініціювали виділення додаткового фінансування для оперативного вирішення нагальних проблем інфекційної лікарні. Але цього не достатньо для наприклад будівництва реанімаційного відділення.

Претендент на посаду міського голови від ВО «Черкащани» Владислав Пустовар у період пандемії очолив благодійний фонд «Черкаси vs Covid-19», зазначає, що робота фонду в основному була направлена на допомогу медикам, закупівлю обладнання, завдяки діям волонтерів вдалось об’єднати великий бізнес та владу, були закуплені знезаражувальні рамки, апарат ШВЛ.

- Насувається друга хвиля пандемії коронавірусної інфекції, а влада, як ми бачимо, вкотре не скористалась часом спаду інфекції, щоб сповна забезпечити пацієнтів та лікарів усім необхідним. Нині обласна лікарня має лише 24 ліжкомісця для пацієнтів із коронавірусом, міська інфекційна – 37. Вже були випадки, коли не вистачало місця, щоб госпіталізувати паці-єнтку з Черкас, тож її були змушені госпіталізувати у Червонослобідську лікарню. Ми готові підставити плече жителям, і знову запустити в дію благодійний фонд,- розповів Владислав Пустовар.

Зазначимо, пацієнтів із COVID-19 наразі в області приймають п’ять лікарень: обласна, Уманська міська, Шполянська, Черкаська і Золотоніська районні лікарні. Втім неприпустимо, щоб жителів Черкас госпіталізували приміром у Шполу чи Умань, переконані представники ВО «Черкащани».

За словами головного лікаря Черкаської міської інфекційної лікарні Світлани Волгіної, ремонт у лікарні можна було б почати і раніше, зокрема «захватити» трохи літнього періоду. До речі сутність карантинних обмежень в тому і полягає, щоби використати отриманий час для оптимізації системи інфекційної безпеки.

- Наразі в інфекційній лікарні продовжується капремонт нового відділення, встановлюються точки централізованого кисневого постачання, приводяться до ладу реанімаційні палати. На це міська влада спрямувала півтора мільйони гривень. Але це лише половина тих коштів, які потрібні. На сьогоднішній момент в лікарні є два вільних місця із подачею кисню,- коментує Світлана Іванівна. – Але загалом спрямування коштів на ремонт проходило у два етапи. Рішення міської ради про надання коштів було ухвалено 13 серпня. А завершення тендерної процедури – лише 14 вересня. Після цього ми приступили до роботи. Сподіваємось, у 20 числах жовтня завершити ремонт.

Про те, що жительці Черкас не знайшлося місця у черкаських лікарнях, розповів і голова партії «Черкащани» Віктор Беззубенко.

- Ця тема особисто торкнулась знайомих нашої команди. Зокрема Світлана Буряк розповіла, що у дівчини дев’ять днів трималась висока температура, вона перебувала під наглядом дільничного лікаря. На дев’ятий день вона викликала швидку, бо почала задихатись. «Швидка діагностувала полінефрит. Слава Богу, людину поклали в Червону Слободу, де знайшлося одне місце,- додає Віктор Беззубенко.

Тож представники ВО «Черкащани» наголошують, влада вкотре не спромоглася ухвалити найголовніші управлінські рішення для порятунку своїх жителів. Лише кілька тижнів тому міська влада мало не влаштувала жителям світлове шоу вартістю близько трьох мільйонів гривень, в той час як інфекційна лікарня отримала лише півтора мільйони.

*передвиборча агітація

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору