Наприкінці 90-их і на початку «нульових» у Черкасах вже відбувалися масові всеукраїнські та міжнародні заходи. Про те, коли і як це відбувалося повідомляє «Нова доба».
Конкурс краси
16 квітня 1989 року – Фінал першого місцевого конкурсу краси. Називався він «Красуня-черкащанка-89». Проходив у два тури, усього випробовували вроду понад 100 учасниць. Зрештою, на сцені ПК «Дружба народів» коронували Людмилу Криворот, Вікторію Кудрю та Вікторію Юнг. Роком раніше «у тестовому режимі» газета «Молодь Черкащини» проводила фотоконкурс з аналогічною назвою, перемогла у ньому актриса драмтеатру Світлана Цисарук.
Пивний фестиваль
25 травня 1998 року – На площі біля ПК «Дружба народів» відбувся Другий Всеукраїнський фестиваль пива, але як справжній пивний фестиваль у нашому місті – то перший. До Черкас прибули пивовари й «пивопиви» з Миколаєва, Харкова, Запоріжжя і Чернігова. Прибули солідно, теплоходом «Максим Рильський», вже розпочавши святкування у Києві. Наше місто приймало гостей у понеділок, «золотий день» для золотистого напою.
Флешмоб
19 вересня 2003 року – Перший флешмоб у Черкасах. Того теплого сонячного дня біля Будинку торгівлі 10 хвилин під парасольками простояли зо півтора десятки диваків. Постояли мовчки і розійшлися, а місто довго балакало про аномальну подію, бо що то називається «флешмоб», ще ніхто не знав.
Інвестиційний форум
27-28 листопада 2003 року – ПК «Дружба народів», Перший інвестиційний форум «Черкащина-2003». Загалом-то у такому форматі – перший в Україні, адже у звичайному обласному центрі зібралися бізнесмени з України, Росії, Польщі, Японії та представники посольств США, Польщі, Нідерландів, Угорщини (за головування в ОДА Вадима Льошенка наша область в економічному рейтингу України піднялася з 25-го на 5-те місце).
Свято баскетболу
12 червня 2004 року – Перше вуличне «Свято баскетболу». На Театральній площі змагалися 30 команд з Черкас, Києва і Шполи. Так вшанували нового чемпіона Першої ліги, команду «Рятівник-Черкаси». Усім фіналістам від спонсорів свята – ДОКу, партії «Яблуко» та меблевого салону «Марель», вручили призи і подарунки.
Спортивні ігри
26 серпня 2006 року – Цього дня скрізь у Черкасах тривав перший фестиваль «Спортивні Ігри України». Мега-захід, ініційований Миколою Томенком: скільки б подібних «перших фестивалів спорту» далі не проводили – цього не перевершили. Була парусна регата, легкоатлетичний пробіг під каштанами, спартакіада держслужбовців, ветеранський турнір з волейболу, стрітбол за участі гравців БК «Черкаські Мавпи», майстер-клас з важкої атлетики під керівництвом Дениса Готфріда, футбольний матч ветеранів «Динамо» (Київ) – оргкомітет СІУ: усього близько 20 змагань з географією від тенісного центру «Селена» до ФОК ПЗР, стрілецького тиру «Авангард» біля Машбуду і ПС «Будівельник».
Соціальна ялинка
30 листопада 2007 року – За ініціативи Анжели Одарич у ТРЦ «Плазма» відкрито першу соціальну ялинку. «Святим Миколаєм» міг стати будь-хто. Для цього достатньо було зняти з ялинки листівку із замовленим, так чи інакше знедоленою дитиною, подарунком, виконати бажання яке тобі «по кишені» та передати подарунок волонтерам. Найлюдяніша з акцій, до якої пощастило долучитися. Сувенірний Дід Морозик зі скла як її учаснику й дотепер нагадує про Новий рік, розділений із кимось, хто дуже того потребував...
Зимовий фест
8 лютого 2008 року – Перший день Першого фестивалю крижаних скульптур «КриЖталь» у Дитячому парку. Потім щозими упродовж 2009 – 2012 років він проводився у сквері за облрадою (трясця його матері, чи не пора вже тому скверику якусь власну назву дати?), а далі фестиваль «заглох». Ніби-то з причини погодного потепління, насправді – діаметрально протилежного явища у робочих стосунках Сергія Одарича і Олександра Радуцького.
Паркова скульптура
21 червня 2008 року – Перший день Першого фестивалю кам’яної скульптури «Живий камінь», тема – «Енеїда». Наступні: 2009 – «Кохання», 2010 – «Фонтани», 2011 – «Спорт», 2012 – «Тарас Шевченко», 2013 – «Ангкор-Ват». Минулого року мала місце «репліка»: фестиваль назвали «Дивосвітом» та зразу ж позиціонували як щорічний, але вже цього року стало очевидним, що він не такий.
У різні часи, на подив – радянські теж, у нас проводилися й інші фестивалі: театральні (і «Сцена Людства» тут не був першим, хоча безперервно й тривав найдовше), дерев’яної скульптури, перукарського мистецтва, кулінарні, авто тощо.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram