Аби оформити житлову субсидію, із травня слід заповнити лише декларацію про доходи та відповідну заяву. Потому людина повинна подати ці документи до органів соціального захисту. У разі, якщо доходів не вистачає на самостійну оплату житлово-комунальних послуг, таким людям буде призначена субсидія, нагадує "Діловий регіон".
Про те, які проблеми виникають у черкасців при оформленні цієї допомоги, розповідає начальник управління соціального захисту населення Придніпровського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Катерина Бінусова.
– Найбільша проблема для людей – заповнити декларацію про доходи, потрібна підготовча робота, щоб з’ясувати, які були доходи у всіх зареєстрованих за минулий рік (з’ясувати розмір доходів на роботі, зібрати дані про заробітки не за основним місцем роботи, з банку про нараховані відсотки , якщо є депозит, – зауважує вона.
Фахівець додає, що ще одна складність виникає, якщо людина зареєстрована в одному місці, а фактично проживає в іншому. Платіж і субсидія нараховуються за місцем реєстрації. Раніше нікого це не хвилювало, а тепер ускладнюється процес. Але це вина мешканця, а не спеціалістів.
- Заявники субсидій повинні реєструватися за фактичним місцем проживання. Якщо є всі дані про доходи, співробітники органів соціального захисту допоможуть заповнити декларацію та заяву, - зазначає фахівець.
За її словами, при неправильній подачі зазначеної інформації субсидія може бути призначена, але при звірці з податковою інспекцією та виявленні розбіжностей, буде зроблено перерахунок та переплата утримається у подвійному розмірі.
5 основних помилок, які допускають містяни при оформленні субсидії:
1. Заява заповнюється не від імені власника особового рахунку, а від того, хто фактично проживає. Наприклад, квартира зареєстрована на матір, а проживають син з сім’єю, або навпаки.
2. У декларації вказують доходи на підставі особистих підрахунків, а не довідок із роботи за останній рік.
3. У заяві вказують не всіх зареєстрованих осіб, а лише тих, хто фактично проживає.
4. У заяві вказують тих, хто фактично проживає, але не зареєстрований.
5. У декларації вказують лише заробітну плату з основної роботи та не вказують інші доходи (підробітки, доходи від продажу майна, паї, проценти по вкладах).
За консультаціями та більш детальною інформацією з зазначеного вище питання містяни можуть звернутися до управління соціального захисту населення Соснівського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117, тел. 37 15 65, 37 23 52, 37 92 79), або до управління соціального захисту населення Придніпровського району ( бульвар Шевченка, 307, 2 поверх, актовий зал, тел. 36 05 63. 54 22 01).
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram