Процеси децентралізації, які активно декламувалися центральною владою, нині повністю гальмуються. А це несе пряму загрозу для проведення дійсно ефективних місцевих виборів, переконаний депутат Черкаської міськради Володомир Гудзенко.
- Кому потрібні вибори, після яких місцеві ради як були, так і залишаться в заручниках центральної влади? Люди повинні самі вирішувати, куди і скільки направляти належних їм у місцевих бюджетах коштів. Тому без децентралізації чергові вибори нічого не змінять. Поміняються люди, а бездіяльність залишиться, - говорить Володомир Гудзенко.
Депутат переконаний, що нинішній владі потрібно дослухатись до пропозицій опозиційного уряду, який запропонував чітку стратегію децентралізації влади у вівторок 9 червня під час чергового засідання. За словами опозиційного прем’єр-міністра Борис Колеснікова, Україна може швидко досягти успіху, якщо візьме світовий досвід, ліквідує всі міністерства, прийме закон про спеціальний статус та створить кілька агентств - соціальне, військове, безпеки, закордонних справ.
«У парламенті мають бути 75 депутатів. Повинні бути обрані 35 сенаторів – по одному від мільйона виборців. Необхідно абсолютно все максимально спростити. Якщо ж влада на це не піде, країну чекає політичний і економічний дефолт», - наголошує Борис Колесніков.
Загалом, за словами Володомира Гудзенка, під час засідання опозиційного уряду, було озвучено багато дієвих пропозицій щодо виведення України з кризи.
- Подивіться, у сусідньої Польщі ВВП сьогодні становить 530-540 млрд дол. на 39 млн населення. А ВВП нашої країни коливається в районі 80 млрд дол, - говорить Володимир Гудзенко. – І тут не можна не погодитися з думкою Бориса Колєснікова, що сподіватися на зростання ВВП лише завдяки аграрним потужностям країни, зокрема на вирощування та продаж зерна, – марно. Цифри, які наводить прем’єр, вражають – сьогодні країна може говорити про збір 60-65 млн тонн зерна, максимум - 100 млн тонн. Та навіть якщо і буде 100 млн тонн зерна - це лише 20 млрд дол. А Україні сьогодні потрібно 500 млрд дол. Отже потрібно шукати інші шляхи. І одним з них може стати запропонований Борисом Колєсніковим шлях нової індустріалізації. Це спричинить і зростання ВВП і загалом рівня життя в країні.
Нагадаємо, 9 червня у Києві, відбулося засідання Опозиційного уряду на чолі з Борисом Колесніковим. Головним на порядку денному було питання відтворення індустріального потенціалу країни, розвитку реального сектора економіки, а також проблеми екології.
У засіданні взяли участь віце-прем'єр по індустріалізації і відновленню Донбасу Олександр Вилкул, віце-прем'єр-міністр по реформі місцевого самоврядування Михайло Добкін, віце-прем'єр-міністр по соціальній політиці і пенсійній реформі Наталія Королевська, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, міністр внутрішніх справ і надзвичайних ситуацій Костянтин Стогній і інші.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram