Якщо кримчани вірять у краще життя в складі Росії, нехай подивляться на Абхазію, – черкащанка

26 березня 2014, 22:19

Зруйновані й обстріляні будинки, жодного супермаркету і тотальна бідність – такою абхазьку столицю Сухумі запам’ятала черкащанка Ірина Самойлова. За її словами, невизнана держава, якій Росія надала військову допомогу, зараз фактично ілюструє можливий розвиток подій у Криму, пише Vechirka.net.

– У дитинстві, ще при Радянському Союзі, ми їздили сім'єю до тітки в гості. Родичі живуть у Сухумі дуже давно, з середини 1970-х років. Але із початку 1990-х, відколи розгорілася війна, ми більше туди не їздили. Після війни родичам довелося переїхати в будинок, розташований на території аеропорту, тому що їхній будинок постраждав після бомбардувань. Нагода знову відвідати рідних випала лише 4 роки тому, – розповідає Ірина Самойлова. – Те, що довелось побачити, мене шокувало. Колись красивий Сухумський аеропорт стояв у запустінні. На багатьох будівлях – сліди від куль і снарядів. Минуло вже більше 20 років від тієї війни, але, попри обіцянки Росії, країна досі зруйнована і живе у злиднях.

За її словами, раніше її родичі жили у Сухумі неподалік моря. Гарний район, безліч 10-поверхівок, школи, дитсадки, до моря і по місту їздили автобуси.

– Зараз там майже як у Чорнобилі. Після війни в Сухумі не лишилось жодного супермаркету. Між містами лише одна нормальна дорога, решта зруйнована. Залізниця не працює, вокзали зруйновані. А на всю країну налічується лише три банкомати. Уся промисловість зупинена, люди живуть у бідності. Середня зарплата в Абхазії, якій Росія обіцяла золоті гори, – близько 100 доларів, – говорить черкащанка.

Вона переконана: такий "розквіт" окупованої росіянами держави має стати показовим для кримчан, які просили підтримки в Росії.

– Країна, яка ввела свої війська і допомогла виграти війну з Грузією, залишила захоплені землі напризволяще. За тим же сценарієм російські окупанти відібрали Крим. Але чи розуміють кримчани, яке майбутнє може їх чекати? Невідомо, що буде з їхнім майном, нерухомістю та землею, які були видані в Україні. Невідомо, що буде з їхніми заощадженнями. На прикладі Абхазії, на анексовану територію, невизнану в світі, будуть заборонені всі цивільні авіарейси. А діти кримчан із 18 років будуть змушені йти на службу в російську армію, – каже вона. – Я впевнена: українці мають відстояти свою землю. Нам усім зараз потрібна сильна витримка й об'єднання зусиль.

Коментарі

Вгору