Які зміни у платіжках за електроенергію чекають на черкащан з лютого

23 січня 2019, 15:37

Які зміни у платіжках за електроенергію чекають на черкащан цього року

З 1 січня 2019 року в Україні вступила в дію реформа ринку електроенергії. Відтепер послуги з постачання електричної енергії буде надавати ТОВ "Черкасиенергозбут", а послуги з розподілу електричної енергії - ПАТ "Черкасиобленерго". Проте зняття показників лічильників і надалі будуть проводити працівники ПАТ "Черкасиобленерго". Відтак в січні мешканці Черкаської області востаннє отримали платіжки за електроенергію, спожиту у грудні 2018-го, старого зразка. У лютому реквізити буде змінено згідно з вимогами реформи енергоринку.

Однак, борг за електроенергію, спожиту в 2018 році, якщо він є, потрібно сплатити саме тій компанії, яка надавала послугу протягом року, тобто ПАТ "Черкасиобленерго". Борги споживачів за минулий рік не будуть переходити від ПАТ "Черкасиобленерго" до постачальника, тобто ТОВ "Черкасиенергозбут". Тому просимо жителів Черкаської області бути уважними при оплаті рахунків та погашення боргів за 2018 рік.
- Раніше ПАТ "Черкасиобленерго" виконувало функції розподільника (передача електроенергії) і постачальника (продаж цієї електроенергії споживачам). З січня 2019 року ПАТ "Черкасиобленерго" не має права виконувати ці дві функції, тому буде лише розподіляти (передавати) електроенергію споживачам та забезпечувати експлуатацію власних електромереж і обслуговування приладів обліку. За законом, продаж електроенергії споживачам має здійснювати окрема юридична особа. У Черкаській області одна з таких організацій – це ТОВ "Черкасиенергозбут". Тому, в січні 2019 року жителі Черкаської області отримають один рахунок від ПАТ "Черкасиобленерго", а вже у лютому 2019 року можуть отримати два рахунки. Перший від нового постачальника - ТОВ "Черкасиенергозбут", а другий від нас, у якому є борг за спожиту електроенергію у 2018 році. Щоб закрити заборгованість, споживачам потрібно звернути увагу на те, який рахунок вони оплачують: чи то послуги за 2019 рік, чи - за 2018 рік. Звертаю увагу: якщо споживач помилково оплатить заборгованість за іншими реквізитами, то борг залишиться непогашеним, – пояснює заступник комерційного директора з енергозбуту ПАТ "Черкасиобленерго" Руслан Самойленко.
Лариса сказав:

цікаво кому потрібні ці дві платіжки тепер будемо в два рази більше платити за електроенергію, спочатку однима потім другим за теж саме в вартість електроенергії входить вартість вироблення + обслуговування мереж , тепер держава буде продавати електроенергію обленерго ці накрічувати свое на ціні і перепродувати енергозбуту ці накручувати ще і продавати нам, найшли як обібрати народ, щоб розумніше придумали

Олена сказав:

Ні, ви в сумі будете платити стільки ж. Але будете у термінали сплачувати зайві 3 гривні, бо Приватбанк бере комісію не з платіжки, а із послуги. Наприклад, Водоканал – одна служба, а по 3 грн. комісії ви сплачуєте за воду окремо, за каналізацію окремо. Так і зі світлом.

Лариса сказав:

люди не платить обленерго не копійки

александр сказав:

Вiдключать!

Вгору