Які соціальні гарантії мають черкаські тероборонці

28 квітня 2022, 12:33

Фото: Суспільне

Дякують державі за турботу, але захищати Україну йдуть не за гроші. Так про один із черкаських батальйонів територіальної оборони Збройних сил каже Павло Пилипенко з Києва. Однак, низку соціальних гарантій бійці все ж мають. 

Суспільне розпитало в добровольців, чим вони займалися до війни та дізналося, як держава підтримує тих, хто захищає її незалежність.

"Ніякі російські ракети не заборонять любити Україну"

До повномасштабного вторгнення Росії в України Павло Пилипенко був адвокатом у Києві. Нині ж він – начальник групи цивільно-військового співробітництва батальйону територіальної оборони.

"Своє військове звання я отримав у військовій прокуратурі. Був офіцером запасу. Коли почалися всі ці жахіття, просто не міг бути осторонь і записався до лав тероборони. А як інакше? Хто крім нас? Любов до Батьківщини – це таке почуття, яке не можна заборонити або прищепити", – розповів чоловік.

У батальйоні є бійці, які ще два місяці тому були медиками, бізнесменами, вчителями та адвокатами.

Надія та Олександра на службі поріднилися як сестри. Нині вони – два бойових медики із єдиним бажанням – якомога швидше перемогти ворога.

"Ми дискутували про те, що будемо робити, якщо буде війна. Збиралися до військкомату. І буквально через день після наших дискусій почалося російське вторгнення, ми відразу ж пішли записуватися",– розповіла Надія. Нині вона – старший бойовий медик роти.

Із собою у дівчат наплічник з медикаментами:

"Турнікети, жгути, антисептики різні для обробки ран".

Зі слів Павла Пилипенка, кожен, хто служить у його батальйоні, готовий захищати Україну до перемоги:

"Заборонити любити Україну нам ніякі ні російські ракети, ні їхня пропаганда не зможуть. Той батальйон, який зараз у нас в особовому складі, йшов не за грошима. Так – це приємно, що держава за нас дбає. Але ми воюємо не за гроші, ми воюємо за свою свободу, за наших жінок, дітей, пенсіонерів і за свою Батьківщину".

Держава не звузила перелік пільг

Всі, хто пішов боронити Україну, мають право на соціальні гарантії, розповів голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець:

"І маленькі товариства з обмеженою відповідальністю, і державні підприємства мають забезпечити збереження робочого місця, середньої зарплати і посади, яку займала людина до призову. Соцпакет теж зберігаємо".

Нині і добровольці тероборони, і військовослужбовці Збройних сил, які захищають Україну від російської агресії, є учасниками бойових дій, пояснила начальниця управління соціальних гарантій департаменту соціальної політики Валентина Литвинович. Порядок надання такого статусу нині розробляє Кабінет Міністрів України, пояснила вона:

"Попри те, що триває війна, держава не звузила перелік пільг. Пільги надаються і на житлово-комунальні, і на інші послуги".

"Маємо розуміти, що це важлива робота – бути військовим, захищати країну. І я хочу, щоб держава гідно платила їм. Ми будемо платити нашим військовослужбовцям, які тримають в руках зброю, по 100 тисяч гривень на місяць", – сказав президент Володимир Зеленський 27 лютого у своєму відеозверненні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Черкасах захисники вже отримали підвищені виплати

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору