Які штрафи загрожують черкащанам за порушення правил рибальства

20 квітня 2016, 18:29

1

Традиційно навесні здійснюється масштабна природоохоронна акція по боротьбі з браконьєрством в сфері рибної ловлі. Тому, в період з 1 квітня по 9 червня на території Черкаської області, як і в інших регіонах країни проводиться загальнодержавна профілактична операція під умовною назвою «Нерест-2016»,  метою якої є проведення заходів з контролю за охороною рибних запасів та інших біоресурсів у весняно-літній  період, коли безпосередньо відбувається нерест великої кількості різновидів риб та інших мешканців водойм.

За для ефективного проведення операції «Нерест-2016» та боротьби із браконьєрством Черкасирибоохороною спільно з Держекоінспекцією в Черкаській області та ГУ НП в Черкаській області затверджено план спільних заходів, згідно якого створені оперативні групи по боротьбі з браконьєрством в період весняно-літньої заборони вилову водних біоресурсів. З метою запобігання та виявленння порушень правил рибальства в період нересту проводяться рейди на водоймах області. Також проводяться рейди на ринках області та інших місцях торгівлі з метою виявлення фактів незаконного продажу водних біоресурсів та продуктів їх переробки.

 

За порушення правил рибальства передбачається, як адміністративна так і кримінальна відповідальність, а саме:

Згідно ст. 85 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  за вчинення порушень правил рибальства передбачена відповідальність від попередження до накладення штрафу: на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 – 170 грн.) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 – 510 грн.).

Згідно ст. 85 ч. 4 КУпАП за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) – тягне за собою накладення штрафів: на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 680 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 850 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу відповідно до ч. 1 ст. 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1700 грн.) з конфіскацією об’єктів тваринного світу чи без такої.

Відповідно ч. 1 ст. 249 вже Кримінального кодексу України за незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн.) або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

За ті самі діяння згідно ч. 2 ст. 249 КК України, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, караються штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 6800 грн.) або обмеженням волі на строк до трьох років, чи позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Збитки заподіяні внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах України, здійснюється відповідно до спеціальної такси, де ціна однієї голови риби починається від 17 гривень до 2550 грн., в залежності від виду.

Окрім заборони лову на період нересту риби в місцях оголошених нерестовищами, заборонено пересування всіх плавучих засобів, крім суден спеціально уповноважених органів охорони.

Але разом з тим, в цей період дозволяється любительський і спортивний вилов риби на спеціально відведених позанерестових ділянках усім громадянам однією поплавковою чи донною вудкою з одним гачком або спінінгом, але тільки з берега. Крім випадків перевищення вилову дозволеної кількості водних біорнесурсів за добу.

За інформацією прес-служби Черкасирибоохорони

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору