Які онкологічні хвороби вражають черкащан

04 лютого 2016, 12:56

55d9d0a271126611f6012bbdad0ebb00У Черкасах та області за 2015 рік медики зафіксували незначний ріст рівня захворюваності на онкологічні хвороби. Так, загалом по області рівень захворюваності становить 38,9 випадки на 10 тис. населення (для порівняння в 2011 році – 36,8 випадки на 10 тис. населення), темп зростання - 5,7% за 5 років, приблизно 1 % на рік. Це є загальноукраїнською тенденцією, інформують у Черкаському онкологічному диспансері.

По місту Черкаси захворюваність суттєво вища та становить 45,3 випадки на 10 тис. населення (в 2011 - 40,2 випадки на 10 тис. населення), темп зростання – 12,8% за 5 років, тобто 2,5% на рік, що має насторожувати як громаду в цілому, так і медичну службу міста.

Виявлено всього 4857 нових випадки злоякісних захворювань серед населення області, в тому числі - 35 нових випадків серед дітей віком до 17 років. Із загальної кількості вперше виявлених онкохворих  - серед дорослих жителів Черкас 1287 осіб та 9 осіб - серед дітей.

У чоловіків, старших за 18 років, найпоширенішими є онкологічні ураження товстої кишки (ободова та пряма кишки), онкоураження передміхурової залози,  пухлини шлунку, новоутворення легень та бронхів.  У порівнянні з минулим роком відзначається збільшення випадків онкоураження простати.

У жінок, старших за 18 років, найпоширенішими є онкологічні ураження молочних залоз, онкоураження жіночих статевих органів,  пухлини шкіри, новоутворення товстої кишки. Помітний високий темп зростання, в порівнянні з минулим роком,  захворюваності  на рак щитоподібної залози у жінок.

Серед дітей найчастіше діагностують злоякісні ураження лімфатичних та кровотворних органів, лейкози. Найкритичніший вік по виявленню пухлинних захворювань – від народження до 5 років.

Відтак фахівці Черкаського онкодиспансеру просять черкащан більш ретельно ставитись до свого здоров’я, не нехтувати проходженням регулярних профілактичних оглядів. Для жінок – це регулярні огляди гінеколога, дерматолога, УЗД скрінінг стану щитоподібної залози, молочних залоз. Для чоловіків – огляд хірурга та уролога, виконання пальцевого огляду прямої кишки, фіброгастроскопії. Обов'язковим  для всіх – регулярне виконання рентгенологічного обстеження легень, огляд стоматолога, загальний аналіз крові з формулою, підрахунком тромбоцитів, визначенням ШОЕ. При потребі – більш повне до обстеження та консультація фахівця-онколога.

Колектив Черкаського онкологічного диспансеру щиро зичить всім здоров'я та закликає активно долучатись до здорового способу життя мешканців області.

Нагадаємо, лікарі розповіли 4 міфи про онкологічні захворювання.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору