Які небезпечні речовини виявлено у повітрі Черкас

20 січня 2019, 12:16

Які небезпечні речовини виявлено у повітрі Черкас

Упродовж 2018 року у Черкасах забруднення повітря було зумовлено підвищеним вмістом формальдегіду, аміаку та діоксиду азоту.

Найвищі середньомісячні концентрації цих речовин спостерігалась у Дніпровському мікрорайоні: формальдегід на рівні 2,7 ГДК с.д – у лютому, квітні, травні; серпні та жовтні; діоксид азоту (4,0 ГДК с.д) – у лютому; аміак (2,0 ГДК с.д)  – у серпні.

Порівняно з 2017 роком у цьому районі зросли середньорічні концентрації діоксиду азоту у 1,4 рази, формальдегду - у 1,2 рази. Проте, середньорічні концентрації пилу зменшились у два рази. Вміст інших домішок залишився без суттєвих змін. В літній період зростали концентрації пилу у всіх районах міста. Вміст важких металів в повітрі змінювався в межах норми.

Аналіз цих спостережень за останні п'ять років виявив тенденцію зниження середнього рівня забруднення атмосферного повітря діоксидом сірки, сірководнем та аміаком. Також зменшуються концентрації важких металів, окрім нікелю та цинку. В той же час, вміст в повітрі діоксиду та оксиду азоту, формальдегіду зростає.

За інформацією прес-служби Черкаського обласного гідрометцентру

Вгору