Як знайти себе: поради від черкащан, які почали свою справу з нуля і досягли успіху

28 лютого 2017, 11:15

У неї був фотоапарат і велике бажання, перевернути світ…  У нього трохи везіння і друзі, які завжди підтримували…. Черкащани, які в один момент кинули все і почали займатись  своєю улюбленою справою, розповіли, як вони досягли успіху "Вечірній Умані".

 

Даша Тапеш фотограф

 

Як знайти себе? Кілька порад від фотографа, яка одного разу вирішила перевернути свій світ: 
Якщо ви чесні з собою – це вже початок. Пошуки себе не обмежуються одним днем чи одним роком. Іноді півжиття йде на щось подібне і – марно. Я не можу говорити за всіх, моє єдине право – опиратись на власний досвід.
Перш за все зупиніться цього хмурого дня, коли ви поспішаєте з обідньої перерви назад в офіс, гніваючись на надто гаряче латте, яке хлюпається з-під кришки на ваше недороге кашемірове пальто. Зайдіть в найближчий парк і сядьте на лавочку. Тепер залишається поставити собі єдине запитання: «Як я відчуваю себе коли роблю цю роботу? Які емоції я відчуваю, виконуючи свої обов’язки?» Якщо емоцій багато, потягніться в сумку за блокнотом і куцим олівцем все запишіть у стовпчик. Паралельно занотуйте ті емоції, які б вам дійсно хотілось отримувати від своєї роботи. Зрівняйте. Проаналізуйте. Подумайте.
Після того, як ви зрозуміли, що це не та робота на яку хочеться витрачати свої роки\ не той університет, в який хочеться щодня ходити\ не та школа\ не та сім’я і т.д. вам потрібно не боятись змін. Зміни – це рух. Запитайте себе , чим вам подобається займатись щодня? Що викликає на вашому обличчя посмішку? Гра на гітарі? Малювання? Скейт? Відповідь обов’язково знайдеться. У всіх є захоплення і хоббі. Основне завдання перетворити своє хоббі на роботу, яка приноситиме заробіток і задоволення. Для цього є кілька порад:
- Читайте історії успіху інших людей. У сучасному світі є безліч доступної інформації такого напрямку
- Спілкуйтесь. Вам сподобалась історія бізнесмена з Техасу, який ось вже третій рік успішно продає кераміку через свій онлайн сайт? – Напишіть йому! Скажіть про свій захват, попросіть порад. Успішні люди – щасливі, а значить відкриті до спілкування.
- Прислухайтесь до себе. Розвивайтесь щодня. Шукайте щось нове.
- Прислухайтесь до інших. Слухайте за що вас найбільше хвалять, за що люди готові щиро казати вам приємні слова.
- «Новий день – новий привід стрибнути вище своєї голови» - це мій особистий девіз, яким вже багато років не підводить.
- Ретельно обирайте своє оточення. Люди, які тягнуть вас на дно мусять піти з вашого життя. Спілкуйтесь з кращими, з тими, до кого хочеться тягнутись, з кого хочеться брати приклад!
- Заведіть домашню тварину. Ви навіть не уявляєте скільки сліз бачив мій кіт, скільки планів ми разом обсудили, стільки разів він радів моїм перемогам. І що? Він як і раніше зі мною. Його не з’їзає заздрість через мій успіх і він ніколи не побіжить пліткувати про мій вчорашній невдалий день. Розумієте про що я?
- Вірте в себе. Мозок людини використовує тільки 3 % своїх можливостей! То це ж як можна розігнатись!

 

Олександр Бистров - фотограф

 

Найголовніше, це щоб те, чим ти займаєшся, приносило тобі задоволення.

Якщо ви будете любити свою справу і постійно вдосконалюватися, то будь-яка робота буде по плечу.

Таланту необхідно відсотків на п'ять-десять, а все інше - робота над собою!

 

Іванна Гураєвська(Анна Ві) - художниця, займається боді-артом

 

Мої творчі здібності «проявили» себе в той період, коли я була морально надломлена. Три роки тому я отримала травму коліна. Невдала операція на суглобі буквально прикувала мене до милиць. Щоб зрозуміти наскільки це було складно морально, скажу таку річ, що з самого дитинства до цього моменту я займалась спортом (маю КМС по гирьовому спорту та купу нагород. Не сприйміть за вихваляння). Жоден мій день не проходив без ранкових і вечірніх пробіжок і відвідувань різного роду спортивних секцій (змішані єдиноборства, волейбол, бокс). Я жила спортом. І в один день мене позбавили такої можливості.

І от в один із таких «чудових», «яскраво-сірих» днів, моя дочка попросила відвести її на виставу в цирк і вмовила намалювати їй на обличчі зайчика. І саме з того дня розпочалось моє «душевне одужання». Я «плавала» просторами нету в пошуках цікавих ідей, практикувалась на своїй малій, в хід йшли і гуашеві фарби, і моя декоративна косметика. З часом мене просто затягнуло і «спортивний» інтерес до творчих досягнень відкрив в мені ось такі маленькі здібності. Далі були конкурси, фестивалі, МК.Бодіпейнтинг став для мене другим народженням. І те, чим я сьогодні займаю свій простір – панацея від душевного болю, бо так хочеться вернутися в спорт. Як додатком до малювання додались хендмейд вироби (обручі, заколки, маски, різного роду бутафорія, як доповнення образу, пластичний грим).

Я не роблю це заради чогось чи когось - це вже стиль життя чи правильніше це і є моє життя.

Я знайшла себе тоді, коли втратила те значуще і важливе в моєму житті. Не думаю, що так відбувається у всіх. У кожного власний шлях і власне випробування. Головне - пробувати і не здаватись. Я неодноразово чула критику в свою сторону на етапах своїх починань (то я бездарна, бо не маю диплома, то у мене нічого не вийде, це не моє...і т.д. і т.п.). Але, як бачите, мені глибоко все рівно, що думають і пишуть інші. Адже чи має сенс думка заздрісників, коли справа, якою ти займаєшся, стала частинкою тебе?! Інколи потрібно перестати слухати голоси інших і варто довіритись своєму внутрішньому.

 

Алекс Бойко - ведучий свят

 

Потрібно трохи везіння на самому початку, і в подальшому любов до своєї роботи, і людей, які знаходяться поруч, підтримують.

Мені особисто дуже допомоглоте, що я брався за будь-яку роботу, яка була схожа з роботою ведучого, організатора. Там отримував досвід і знайомства, які в подальшому допомагали долати наступну сходинку.

 

Анна Якименко - психолог

 

Як знайти свій шлях? Все просто - почати шукати його. Насправді, дійсно дуже важко зрозуміти як себе реалізувати так, щоб і по інтересу, і по коштах, але справа в тому, що допоки не спробуєш щось робити, діла не буде. Можна почати з того, що визначити свої найбільші інтереси та власний темп життя. Що мені приносить задоволення? Якщо уявити, що я присвячу якійсь діяльності все своє життя, то яка вона має бути: посидюча чи енергійна, групова чи індивідуальна, повязання із спілкуванням з людьми чи навпаки воно зведене до мінімуму і т.д. А потім почати пробувати себе в діяльності. Тільки, коли ми включаємося в щось, тоді починаємо розуміти - подобається чи не подобається ця сфера реалізації. Перш ніж почати серйозно займатися психологією, я реально довго шукала себе. Мій пошук провів мене через такі професії як вожата, організатор свят, спортивний інструктор на курорті, продавчиня модного одягу, дизайнер зовнішньої реклами, викладач, а також я пройшла курси масажистки. Це був веселий шлях, але я зрозуміла, що ні одна із цих зайнятостей не про мене і не для мене.

Людина на своєму місці тоді, коли в неї очі сяють від того, що вона робить.

А про оригінальність тільки декілька слів напишу - не боятися бути собою та виходити за межі даної інструкції. Оригінальність в тому, щоб мати свій власний підхід та бачення кінцевого результату. Не робити під лозунгом " Інші роблять так само!", а дозволити своїй душі творити.

Отож, живіть на повну, пробуйте, помиляйтесь, знаходьте і набувайте, адже життя – чудова річ.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору