Як вивчити англійську і не померти від нудьги: поради черкащанам від фахівців

17 квітня 2016, 14:09

875051

Аби знання англійської мови не обмежувалося фразами "my name is…" чи "I live in…", 2016-ий в Україні проголосили Роком англійської мови. Як вчити мову міжнародного спілкування і при цьому не занудитися, сайт vikka.ua поцікавився у фахівців.

Разом із кандидатом філологічних наук, доцентом, завідувачем кафедри іноземних мов ЧДТУ Дариною Колесник та кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри прикладної лінгвістики ЧДТУ Людмилою Рагузіною ми сформулювали 10 простих порад для тих, хто прагне нових знань.

1. Для розширення словникового запасу корисним є читання. Обирати літературу потрібно з урахуванням свого рівня знань, почати можна із невеличких оповідань або навіть  із дитячої літератури. Книги іноземною мовою можуть бути і професійного спрямування. Все залежить від інтересів людини.

2. Для розвитку навичок говоріння потрібно слухати носіїв мови. Це можуть бути фільми, пісні, аудіокниги. Початківцям можна переглядати фільми із субтитрами. Для більш просунутих згодяться субтитри мовою оригіналу. У такому випадку ще й запам’ятовуватиметься написання слів, адже недаремно в англійців є вислів: "Пишеться Ліверпуль, а читається Манчестер".

3. Візуалізація для запам’ятовування нових слів. Стікери зі словами чи навіть усталеними мовними зворотами можна розклеїти вдома по квартирі. За таким же принципом також можна зробити картки кишенькового формату. Їх, до прикладу, можна брати із собою в дорогу.

4. Розвиватиме пам’ять та сприятиме збільшенню словникового запасу вивчення улюблених діалогів із фільмів, уривків із класики чи віршів. Почати можна хоча б із читання вголос. Можна також і записувати себе. У такому випадку ви працюватимете і над вимовою.

5. Знайти однодумців. Це можуть бути друзі, колеги, сусіди чи навіть незнайомці у соцмережах, які теж прагнуть розвиватися. Для цього навіть є спеціальні групи на кшталт Learn English чи We learn English.

6. Залучити допомогу. У більшості випадків це, звичайно, репетитор. Якщо ж кошти обмежені, звернутися можна до студентів. Вони охоче беруться за таку роботу, бо також потребують практики.

7. Дні англійської мови. Їх можна влаштовувати щотижня вдома чи у колі друзів. Все знову ж таки є індивідуальним і залежить від рівня знань, однак навіть банальне спілкування за обідом подолає психологічний бар’єр перед говорінням іноземною мовою.

8. Мовні клуби (Speaking clubs), спрямовані на розвиток англомовного спілкування. Така молодіжна ініціатива вже кілька років розвивається у Черкасах. Такі заняття зазвичай безкоштовні, однак корисні лише тим, хто вже не соромиться говорити.

9. Ще одним варіантом є платні мовні курси. Наразі у Черкасах чимало мовних шкіл, які пропонують свої послуги та працюють за іноземними методиками викладання. Їхнім плюсом є те, що насамперед дисциплінують слухачів, оскільки ті вже заплатили гроші і чималі, а тому хочеш-не-хочеш, а треба йти. До того ж заняття у групі вносять елемент конкуренції, а тому сприяють кращим результатам.

10. Є мовні курси і за кордоном для спілкування із native speakers. Це якраз той випадок, коли іншого виходу як заговорити іноземною мовою ти не маєш. Свої послуги пропонує Мальта, Великобританія, Канада та інші країни. Це варіант найдорожчий.

Поєднуючи ці техніки, Людмила Рагузіна, вже знаючи англійську, німецьку та іспанську, вчила самотужки польську. Вона розповідає: попри те, що на початку дуже важко і навіть страшно, бо нічого не розумієш, кидати не варто. Відмовлятися від задуманого не потрібно і тоді, коли спершу нічого не виходить.

"У мене була мотивація: їхала до Польщі по обміну викладачів. Вчила польську сама, однак мені було легше, бо маю мовну підготовку. Просто вмикала польські канали по супутниковому телебаченню і слухала. Перші дні зовсім не розуміла, про що йдеться. Слухала пісні, а згодом перейшла і на польські серіали з англійськими субтитрами", – пригадує доцент кафедри прикладної лінгвістики.

Фахівці пояснюють: без мотивації вивчити мову не вийде. Людина має насамперед розуміти, для чого їй потрібна мова та усвідомлювати, що принаймні годину щодня потрібно займатися удосконаленням своїх знань.

Готовими треба бути і до фінансових затрат. Щонайменше потрібні будуть словники, посібники тощо.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору