Як вибрати ігровий ноутбук: 5 важливих кроків

26 жовтня 2020, 12:26

Ноутбуки залишаються актуальними не тільки серед людей, які подорожують або їздять у відрядження, але й серед геймерів завдяки своїй мобільності. 

Експерти магазину побутової техніки Eldorado дали рекомендації щодо вибору ідеального геймерського ноутбуку.

Потужний процесор

Він є "мозком" машини та має найбільший вплив на її швидкодію. На сьогодні процесори виробляють тільки два бренди: Intel і AMD. 

За співвідношенням ціни та якості оптимальними є моделі Intel Core i5-9300h і Core i7-9750h або AMD Ryzen 5 4600h і Ryzen 7 4800h. Для гри в ААА-проєкти топові моделі ноутбуків оснащуються Core i9-10980 hk або Ryzen 9 4900hs. 

Відповідаючи на одвічне питання, який виробник кращий, важливо відзначити, що на стороні AMD більш доступна ціна та висока продуктивність, але Intel володіє кращою стабільністю та можливістю задіяти відразу всі ядра завдяки технології hyper-threading.

Відеокарта

Це ключовий елемент, від якого залежить як продуктивність ігор, так і ціна на ноутбук. Найоптимальніша модель в Києві на сьогодні - GeForce GTX 1650 4 ГБ. Вона потягне на максимальних налаштуваннях всі хіти останніх років. 

Що стосується новинок 2020, вона зможе видати 60 FPS тільки на високих або середніх налаштуваннях графіки. Проте у цієї карти доступна ціна. А для тих, хто хоче грати на ультра-налаштуваннях в ігри, які вийдуть в наступному році, кращим вибором стане GeForce RTX 2060 – найпотужніша модель в лінійці.

Оперативна пам'ять

Вибираючи цей компонент, є шанс заощадити, а точніше не переплатити. Сучасним іграм для коректної роботи достатньо 16 Гб ОЗУ. Є моделі з 32 Гб, але купувати такі немає сенсу, якщо ви не плануєте займатися відеомонтажем. 

Крім того, ця деталь піддається заміні та додатковій установці. Тобто можна придбати модель з 8 Гб і при необхідності розширити обсяг пам'яті, встановивши ще одну планку ОЗУ або замінивши існуючу.

Жорсткий диск

До вибору жорсткого диска слід підходити відповідально, оскільки від нього залежить швидкість роботи ноутбука в цілому та ігор зокрема. 

Головне, що потрібно знати – накопичувач повинен бути SSD. Вони перевершують HDD, але й значно дорожчі. Щоб вдало заощадити, не втративши в швидкодії роботи, слід придбати ноутбук з SSD невеликого обсягу, якого буде достатньо для встановлення ОС і програм, та окремо докупити HDD обсягом біля 1 ТБ, щоб розмістити там ігри та медіафайли. 

Жорсткі диски також піддаються заміні та додатковому встановленню.

Екран

Для найбільш приємного геймінгу монітор повинен мати IPS-матрицю діагоналлю від 15" і короткий час відгуку (близько 3 мс). Покращить занурення підтримка 120 FPS і вузькі рамки. 

- Я б не радив поки купувати 4К монітори, оскільки вони поступаються Full HD в контрастності та передачі кольорів, - пояснив експерт Eldorado.

На сучасному ринку є безліч моделей, що не менш комфортні та продуктивні в сучасних іграх, аніж стаціонарні ПК. Орієнтуючись на рекомендації, зазначені вище, ви зможете придбати кращий ноутбук, не переплачуючи за те, чим не будете користуватися.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору