Як вибрати моторну оливу: види, маркування, бренди

27 лютого 2024, 14:25

Моторна олива виконує важливу функцію змащування рухомих елементів двигуна, що запобігає їх передчасному зносу. Автовиробники рекомендують проводити заміну мастила кожні 10–15 тис. км пробігу, але не рідше ніж раз на рік. Зазвичай оливу змінюють під час проходження щорічного технічного обслуговування.

На ринку можна знайти безліч пропозицій від різних виробників, що може ускладнити вибір. Розберімося, чим відрізняється моторне масло 5W-40 від 10W-40, який бренд вибрати та які типи мастил взагалі існують.

Який бренд вибрати

Щодо вибору бренду можна почути дуже багато думок. Хтось віддає перевагу дорогим продуктам від компаній із багатою історією, хтось не хоче платити за «фірмову наліпку» на каністрі. Але є бренди, які вважаються найпопулярнішими серед автомобілістів:

  • Mobil - французька олива, яку виготовляють лише на одному заводі у Франції. Беззаперечна якість.
  • Elf - майже всі французькі авто потрапляють до автосалонів саме з оливою цього бренду. Не довіряти автовиробнику немає сенсу.
  • Aral - популярна через те, що має наднизький процент підробок.
  • Liqui Moly - німецький бренд, що тримає марку впродовж десятиліть.

Типи мастил

Є три типи моторних олив:

  • мінеральні;
  • синтетичні;
  • напівсинтетичні.

Мінеральні використовують зазвичай для старих двигунів. Це найдешевший варіант на ринку, але він не підходить для нових моторів і має багато недоліків. Серед них втрата властивостей за надто низьких і високих температур. До того ж таку оливу треба змінювати частіше.

Синтетичні - найдорожчі мастила. Але вони й найкращі за своїми властивостями. За кожною каністрою синтетики стоять роки розробок і дослідження провідних хіміків.

Напівсинтетичні - це компроміс між ціною та якістю. Основою є мінеральна олива, до якої додано синтетичні компоненти, які покращують властивості суміші за різних температур.

Маркування моторного мастила

Оливи маркують спеціальним буквено-цифровим кодом. Наприклад, 5W-40.

Буква «W» означає «winter» (зима), а цифра перед нею позначає в’язкість мастила за мінусових температур. Що менше це число, то нижчою є температура, за якої елементи двигуна змащуватимуться достатньо. Для українського клімату підходить 5W або 10W, що означає потрібні властивості олив за температури -30 та -25 °C відповідно.

Число після букви у маркуванні позначає в’язкість за плюсових температур. Що більше число, то вища температура, за якої забезпечується належне змащування у двигуні. Для українського клімату підходять мастила з маркуванням 30 та 40, що відповідає температурі 35 та 40 °С.

Новини компанії

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору