Олексій Заволокін Юрист, адвокат

Як вберегтись від недобросовісного забудовника?

13 листопада 2019, 22:32

Під час підписання договору купівлі-продажу квадратних метрів з’являється безліч нюансів, у яких продавець може навмисно підмінювати об’єкти або документи. Тому кожен має обов’язково бути обізнаним, як уникнути афери при укладанні угоди.

Далі - про деякі ризикові моменти, які з’являються в інвесторів при купівлі нерухомості на первинному ринку.

На що звернути увагу:

1. У договорі не вказані штрафи, умови повернення коштів чи гарантії від забудовника. У такому разі раціонально буде взагалі відмовитися від укладання угоди.

2. Підозріло низька ціна. Не соромтеся дізнатися причини. Ймовірно, це обман, і забудовнику потрібні швидкі та легкі гроші, з якими він зникне перед тим, як об’єкт буде введено в експлуатацію. A можливо він економить на будівельних матеріалах при будівництві саме вашої квартири.

3. Забудовник не має дозвільних документів. Оскільки без них заборонено проводити будівельні роботи, дочекайтеся «дооформлення» усіх документів або відмовтеся від придбання квартири.

4. Дані в дозвільних документах не відповідають дійсності. Перевірте, щоб дані в дозвільних документах, дані сайту та усні дані, надані відділом продажу, збігалися з даними в державних реєстрах. Трапляється так, що забудовник продає житло на 20 поверсі, а дозвіл на будівництво є тільки до 9 поверхів.

5. Будівництво новобудови не відповідає цільовому призначенню землі. Воно може виконуватись тільки при умові, якщо земельна ділянка призначена для «будівництва та обслуговування багатоповерхових або житлових будинків».

6. У забудовника немає прав на користування землею. Має бути чинний договір оренди або договір купівлі-продажу ділянки.

7. Наявність кримінальних справ у забудовника або об’єкту. Перевірте реєстри судових рішень, щоб бути впевненими у тому, що прокуратура не забере ділянку у власність міста.

Це лише основні моменти, які ви можете перевірити самостійно. Ще є чимало аспектів, про які добре знають фахові юристи і, звернувшись до них, ви мінімізуєте власні ризики.

Всі тексти автора
Вгору