Як українська медицина йде на дно, журналісти показали на прикладі Черкащини (відео)

11 жовтня 2016, 09:10

Українська медицина потребує негайних реформ: лікарі масово йдуть із державних лікарень. Працювати, в буквальному сенсі слова, скоро буде нікому.

Найгірша ситуація на першій невідкладній допомозі. Її через рік можемо не отримати зовсім. Титанік під назвою “Українська медицина” йде на дно, резюмують журналісти.

Інформацію подала в сюжеті Телевізійна служба новин, відрядивши знімальну групу на Черкащину, пише Прочерк.

Починається з найскладнішого: журналістка з лікарем їдуть у швидкій допомозі. І це не катання на атракціонах. Та ще й старі, розбиті, залатані автівки, що скоріше нагадують воєнні кадри радянського кіно. І таких карет швидкої допомоги 80%… Катастрофічно не вистачає і обладнання та препаратів.

«Зараз швидка реально потребує допомоги, – каже заступник директора КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун. - Швидка медична допомога ще тримається. Не валіть її з Києва, а допоможіть, бо на місцях роблять все, що можуть».

Нині лікарі масово звільняються.

Якщо терміново не почати змінювати радянську систему медицини, за рік можна втратити все. Потрібні законодавчі зміни. Поки що швидка допомога з останніх сил тримається на ентузіазмі самих медиків.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський поки що не знає, як урятувати Швидку допомогу України. А почати планують з навчання кадрів.

Коментарі

Черкащанка сказав:

Якщо сам заступник мiнiстра не знае, як врятувати Швидку допомогу в Украiнi, то що можна ще чекати в медицинi взагалi?? Що значить “почати планують з навчання кадрiв”? Починати треба iз заробiтноi плати та довести ii до рiвня европейськоi! А що там навчати? iх у коледжах та унiверах навчають! Племiнник закiнчив фельдшерський факультет та пiшов працювати у Швидку. Працював би i далi, але така з/п як у двiрника його довго не утримала, бо треба годувати сiм”ю. Новi швидкi закупили, нову форму видали, залишилося дати медикам гiдну з/п та забезпечити медикаментами!

Андрей сказав:

Прокурорам, чиновникам и прочим бездельникам, корупционерам подняли а кому необходимо всегда вопрос заходит в глухой угол

Вгору