Як у Черкасах вшановували пам’ять тих, хто загинув у Другій світовій війні (фоторепортаж)

09 травня 2016, 09:00

10Громадські активісти та небайдужі мешканці Черкас вшанували День пам’яті і примирення, який у всій Європі припадає на 8 травня. Увечері мовчазною ходою близько 40 осіб пройшли від площі Б. Хмельницького до Пагорба Слави, вшановуючи пам’ять полеглих у боях і не роблячи різниці між вояками ОУН-УПА та військовослужбовцями РСЧА. Цього ж вечора заходи з вшанування проводило і керівництво Черкаської області.

6- Сьогодні активісти та пересічні черкащани прийшли вшанувати пам’ять тих хто поліг у тій м’ясорубці 1939-45 років. Пам’ятною ходою від монументу Богдану Хмельницькому до Стели борцям за волю України ми прийшли та згадали бійців Української повстанської армії. Завершили шлях біля меморіалу Пагорба Слави, де також вшанували тих людей, які воювали у складі Червоної армії, оскільки не має різниці між ними. Кожен із них поліг за свою правду, – зазначив у коментарі «Про все» депутат Черкаської міської ради Максим Шило.

2Поруч із цим, власні заходи на території меморіалу Пагорб Слави проводила і Черкаська облдержадміністрація. Символічно їх було розпочато близько 23.00, оскільки саме в цей час 8 травня 1945 року в Карлсхорсті Верховним головнокомандуванням Третього Рейху на чолі з генералом-фельдмаршалом Кейтелем було підписано Акт про беззаперечну капітуляцію Німеччини.

13- Відзначення Дня пам’яті і примирення 8 травня проводиться вже другий рік поспіль. Ця війна забрала надто багато життів українців, які в силу тих історичних реалій воювали по різні сторони барикад за інтереси різних держав. 9 травня обласна влада теж відзначатиме, проте вже як данину традиції. Одразу після урочистої ходи керівництво області особисто відвідає в районах області ветеранів війни - до цього завжди основна увага приділялась переважно ветеранам, що мешкають в обласному центрі, – зауважив перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль.

8

 

12

 

3

11

 

4

 

1

 

7

Коментарі

Вгору