“Як справляться без мене , буде залежати від них”, – Стадник про своє звільнення

31 березня 2020, 13:17

На всі телефонні дзвінки журналістів різних видань про моє звільнення я відмовчувався, обіцяючи дати інформацію пізніше. Тепер прийшов до висновку, що повинен сказати сам, бо інтерпретація слів іншими людьми обростає особистим відношенням цих людей до тебе . Пояснення спробую розкласти на логічні полички. По крайній мірі у мене в житті все ґрунтується на логіці. Окрім кохання, логіки тут не може бути.

ДАТА

Багато запитують , чому саме Перше квітня. Найпростіше з'їхати по-одеськи, з гумором. Занадто просто. І прив'язати до річниці звільнення моєї дружини, коли вона згадала великого російського письменника Федора Достоєвського і його твір « Ідіот» (багато все-таки було корисного в старих шкільних програмах), теж занадто просто.

У житті бувають ситуації, коли смертельна небезпека настільки реально близько, що відчуваєш шкірою її подих. І тоді, коли подих проходить і ти живеш далі, у тебе змінюється поріг страху - уже не варто боятись сказаного слова , висловленої позиції чи прийнятого власного рішення- це не смертельно, ти не зажахана істота, ти людина із своїм почуттям гідності. Ми пройшли це разом. І коли в сесійну залу заносять невідомо ким за ніч написаний міський бюджет, і за це голосують – вона не змирилась і пішла.

Теперішня катастрофа із бюджетом міста – вже наслідки. Бюджет не може бути без прогнозу, аналітики, стратегічного планування. Чому пішли не разом? Тепер пояснення наступне.

РЕФОРМА МЕДИЦИНИ

Цій реформі я віддав останні 5 років свого життя. Було зроблено багато кроків. Деякі кроки співпадали із бажанням депутатів тратити гроші із бюджету розвитку на капітальні видатки і наш вектор співпадав - без видатків на інформатизацію, комп' ютиризацію, придбання обладнання, руху вперед не було б.

Місто має єдину медичну мережу: інформаційну, електронну реєстратуру, електронну карту пацієнта, електронну чергу, електронну історію хвороби, електронний запис до лікаря , мобільний додаток «мій Мед кабінет».

Ми були в числі шести міст обласного значення, які увійшли в першу хвилю реформи первинки. Ми маємо, після двохрічного досвіду, Центри сімейної медицини, в яких достойніша зарплата лікарів, гроші НСЗУ, які дозволяють їм не залежати від самодурства і неврівноваженості міської влади.

Залишалась реформа вторинки. Вимоги від НСЗУ стали більш жорстокі, зробити кроків потрібно було більше, часу залишалось мало - до 1 січня 2020. Кинути все – рівнозначно показати свою невідповідальність , початі кроки необхідно було довести до логічного завершення.

Так трапилось, що реформа була перенесена на 1 квітня 2020 року. І ось сьогодні, 31 березня 2020 року - всі заклади із підписаними угодами із НСЗУ, переходять під фінансування іншого розпорядника коштів. Ескадра медичних кораблів дійшла « до Америки», не втративши нікого по дорозі. Після Першого квітня у них новий етап життя. Як справляться без мене , все буде залежати від них.

Коментарі

Светлана сказав:

А убегать с поля боя честно?

Вгору