Як призначатимуть пенсії черкащанам, які стали інвалідами під час Революції Гідності

11 квітня 2016, 10:37

Пенсійне-посвідчення

Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області інформує про зміни до статті 32 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо призначення пенсій особам, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності.

13 березня 2016 року набув чинності Закон України від 18.02.2016 № 1010-VІІІ “Про внесення змін до статті 32 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” щодо призначення пенсій особам, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у Революції Гідності» (далі - Закон 1010).

Частина 2 статті 32 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” передбачає, якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби або внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності) у особи, яка звернулася за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.

Враховуючи вищевикладене, особи, у виписці з акту огляду у МСЕК яких вказана вищезазначена причина інвалідності (скорочена назва - “Поранення, каліцтво, контузія чи інші ушкодження здоров'я, одержані під час участі у Революції Гідності”) мають право на пенсію по інвалідності незалежно від тривалості страхового стажу.

Такі пенсії можуть призначатися з дати звернення за ними (або з дня встановлення групи інвалідності, якщо звернення надійшло не пізніше 3-х місяців з дати встановлення групи інвалідності), але не раніше дати набрання чинності Закону 1010 – 13.03.2016.

За інформацією прес-служби Черкаської міської ради

Коментарі

Вгору