Як отримати допомогу при народженні дитини та “пакунок малюка” у 2023 році

13 січня 2023, 09:45

При народженні дитини батьки можуть розраховувати на підтримку від держави. Йдеться про грошові виплати, які буде нараховано та виплачено, незважаючи на воєнний час, а також про “пакунок малюка”.

Як отримати грошову допомогу при народженні дитини?

Допомогу оформлюють на одного з батьків або опікунів, з яким постійно проживає малюк. Оформлення можливе протягом 12-ти місяців з дня народження дитини та протягом періоду дії карантину і ще одного місяця після його завершення.

Для оформлення допомоги онлайн потрібно: зареєструватись чи авторизуватись у кабінеті електронних послуг Міністерства соціальної політики і заповнити онлайн-форму на отримання послуги та накласти електронний підпис. Або можна скористатись комплексною послугою “єМалятко” на порталі Дія.

Для оформлення допомоги офлайн потрібно:

До органу соціального захисту чи Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання необхідно подати пакет документів. Термін розгляду документів, поданих у паперовій формі, становить 10 днів.

Наразі розмір допомоги при народженні дитини складає 41280 гривень. Одноразово допомога виплачується в сумі 10320 гривень, решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн на місяць.

Як отримати “Пакунок малюка”

При народженні дитини кожна сімʼя має право не тільки на отримання допомоги, а й одноразової допомоги ,,пакунок малюка” у натуральній або грошовій формі.

  • Отримання “пакунка малюка” в натуральній формі

Одноразова натуральна допомога ,,пакунок малюка” видається закладом охорони здоров’я при народженні дитини.

У разі неотримання ,,пакунка малюка” у закладі охорони здоров’я, заява на його отримання подається отримувачем не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини, а у разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я – протягом року з дня народження дитини.

  • Отримання грошової компенсації вартості “пакунка малюка” 

Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

За інформацією Міністерства соціальної політики України

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Замість “пакунка малюка”: у Черкасах породіллям платитимуть по 25 000 гривень

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору