Як комунальники дурять черкащан на лічильниках

19 січня 2015, 20:25

1421649277-71

Житель Черкас зумів дослідити, як за допомогою лічильників ошукують людей.

“Влітку я отримав платіжку від ТЕЦ, де було зазначено дуже висока цифра. Там було сказано,  що тарифи змінились і з 1 липня ми будемо більше платити за підігрів гарячої води, оскільки зросла вартість однієї гігакалорії. А трохи пізніше прийшов лист з Водоканалу про те, що я маю здати лічильники води на планову повірку”, – зазначає Володимир Райченко, пише “Нова Доба”.

Володимир Васильович демонтував лічильники (обидва – на холодну й гарячу воду), відніс їх у Водоканал на повірку, а потім і змонтував на місце. Усе було зроблено за власний кошт. – Тариф за підігрів води становить 24,21 гривні. В цю суму закладено й кошти на повірку лічильника на гарячу воду.

Я спеціально цікавився і уточнював: і бухгалтер ТЕЦ, і начальник теплової інспекції (що поблизу Драмтеатру) підтвердили, що повірка лічильника закладена в тариф, в оці 24 гривні, – веде далі Володимир Васильович. ТЕЦ як підприємство має відшкодовувати Водоканалу кошти за виконану ним роботу – за повірку «своїх» лічильників. Проте у Водоканалі чоловіку пояснили, що кошти в тариф, за яким споживачі платять ТЕЦ, тепловики включили, а от укласти договір з Водоканалом «забули». А значить, споживач сам має сплатити гроші за повірку своїх лічильників. Отже, споживачі платять двічі за одну послугу – спочатку ТЕЦ, потім – Водоканалу. – Я повірив два лічильники, сплатив 64 гривні. Плюс демонтаж і встановлення лічильників на місце – теж кошти, – підраховує Володимир Васильович.

– Вважаю, що мене, та й решту таких же, як я, черкащан, просто ошукують на рівному місці. Пан Райченко має певний досвід боротьби з такими неправомірними рішеннями. Свого часу міський голова Сергій Одарич, як розповідає чоловік, запровадив двоставковий тариф за опалення в будинках, де є лічильники тепла. – Двічі я доводив у судах свою правоту і змусив-таки внести зміни до цього рішення міськвиконкому, – пояснює Володимир Васильович.

– Закон «Про надання комунальних послуг» говорить, що, якщо послуга не надана, ніхто не має права брати за неї гроші. Грубо кажучи, якщо лічильник тепла показує нулі (а влітку так воно й є), ніякого тарифу бути не може. І жодна постанова Кабміну не може цього змінити, бо закон вищий за постанову. Тоді ТЕЦ таки зробила перерахунки й кошти нам було повернуто (тобто, проведено безготівковий перерахунок і гроші врахували як оплату наперед). Тепер я знову прагну довести, що комунальники неправі, примушуючи людей платити двічі. Споживач має платити за все.

У КП «Черкасиводоканал» пояснили, що між ними та ПАТ «Черкаське хімволокно» (підрозділом якого є Черкаська ТЕЦ) укладено договір про купівлю-продаж питної води. За цим договором Водоканал зобов’язується цілодобово постачати воду ТЕЦ для надання цим підприємством послуг з постачання гарячої воді споживачам. «Жодних зобов’язань ні за цим, ні за іншими договорами щодо повірки лічильників гарячої води у КП «Черкасиводоканал» та ПАТ «Черкаське хімволокно» немає», – йдеться у листі, підписаним директором КП «Черкасиводоканал» Сергієм Овчаренком.

Тут же роз’яснюється, що споживач має сплатити за все: за повірку, демонтаж, транспортування та встановлення лічильника на місце. У майбутньому, пояснюють водоканалівці, набудуть чинності нові тарифи на водопостачання, і в цих нових тарифах вже будуть враховані і «витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування та ремонт квартирних засобів обліку холодної води». Підприємство вже надало Національній комісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, усі необхідні документи.

А поки що «оплата послуг повірки здійснюється власником засобів обліку», оскільки в нині чинних тарифах ці витрати Водоканал не передбачив. У ВП «Черкаська ТЕЦ» визнають, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, встановила для них певні тарифи і визначила, яка доля з тарифу має йти «на періодичну повірку квартирних засобів обліку».

Але ПАТ «Хімволокно», підрозідлом якого є ТЕЦ, досі «опрацьовує механізм та технологію повірок лічильників обліку гарячої води, у тому числі розглядається варіант укладення відповідного договору з КП «Черкасиводоканал». Ось так, гроші вже беремо, а поки «опрацьовуємо механізм». Коли цей механізм буде знайдено, в офіційній відповіді – жодного слова.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору