Як держава піклується про учасників АТО-черкащан

23 липня 2015, 13:29

1

Статус учасника бойових дій вже отримали 755 учасників АТО-черкащан, 21 особа отримала статус інваліда війни. Встановлено статус сім’ї загиблого та видано відповідні посвідчення 142 особам, з числа членів сімей 64 військовослужбовців, загиблих під час проведення антитерористичної операції, а також надаються пільги, гарантовані державою. 81 сім’ї загиблих виплачено одноразову матеріальну допомогу у розмірі 50 тис. грн.

Про це повідомили в обласному департаменті соціального захисту населення, інформує Черкаський край.

Як відомо, в області затверджено комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції  на 2015-2017 роки. За рахунок коштів обласного бюджету, в рамках обласної комплексної програми «Турбота» на 2014-2020 роки, надано матеріальну допомогу для 159 членів сімей учасників АТО на загальну суму 79,5 тис. грн.

На обліку для забезпечення автотранспортом перебуває 1 інвалід війни з числа учасників АТО. 4 сім’ї загиблих учасників АТО забезпечені житлом. На черзі для забезпечення житлом перебуває 7 сімей загиблих учасників АТО та 2 інваліди із числа учасників АТО.

Станом на 20.07.2015 учасникам АТО видано 788 дозволів на розробку проектів землеустрою на загальну площу 969,54 га та затверджено 179 проектів землеустрою щодо надання земельних ділянок у власність (передано у власність) загальною площею 145,78 га.

Активна робота щодо з’ясування потреби у працевлаштуванні, бажанні у професійному навчанні у осіб з числа учасників АТО проводиться місцевими службами зайнятості.

З початку проведення демобілізації до центрів зайнятості області звернулось 247 осіб з числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО. Всі вони отримали профорієнтаційні послуги, 20 осіб вже працевлаштовані, 234 призначено виплату допомоги по безробіттю, 22 особам забезпечено тимчасову зайнятість, 15 осіб проходять професійне навчання за направленням служби зайнятості, 5 осіб отримали допомогу на відкриття власної справи, 1 особа працевлаштована до роботодавця за рахунок виплати йому компенсації єдиного соціального внеску.

Станом на 20.07.2015 компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівникам, призваним на службу за призовом під час мобілізації на особливий період, перерахована в сумі 14,8 млн. грн.

Головним управлінням Пенсійного Фонду в області встановлено доплату до пенсії у зв’язку з втратою годувальника 5 непрацездатним членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту.

Призначено пенсію по інвалідності, отриманої внаслідок поранення, контузії, 23 учасникам АТО, середній розмір пенсії становить 2 916,25 грн.

Окрім цього, 100 членам сімей за 53 військовослужбовців Збройних Сил та Державної прикордонної служби України, органів внутрішніх справ, які загинули під час проведення антитерористичної операції, призначено пенсію у зв’язку з втратою годувальника. Середній розмір пенсії становить 2 139,88 грн.

Коментарі

Вгору