Як депутати Верховної ради з Черкащини працювали протягом двох років: підсумки “ОПОРИ”

09 серпня 2021, 09:52

Олег Арсенюк став автором чи співавтором найбільшої кількості законопроєктів, Сергій Рудик найчастіше виступав, а Антон Яценко пропустив найбільше голосувань. Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала два роки роботи черкаських мажоритарників у поточному скликанні Верховної Ради.

Участь у голосуваннях

Відповідно до ухвалених у жовтні 2019 року парламентом змін до законодавства тепер відвідуваність народними депутатами пленарних засідань вимірюється участю їх у голосуваннях. Тобто, якщо депутат не голосує, то він не присутній на засіданнях. Тим депутатам, які пропустили більше 30% голосувань, не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням ними депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць.

За 2 роки роботи Верховної Ради України IX скликання відбулося 9 582 голосувань. Черкаські мажоритарники загалом найчастіше голосували “за” (34%), утримувались у 26,3% випадків, пропустили 20,5% голосувань, не голосували будучи в залі у 18% випадків і в 1,2% випадків голосували проти.

Серед черкаських мажоритарників найбільше голосувань (27,6%) пропустив представник фракції ВО “Батьківщина”, мажоритарник від ОВО №200 із центром у місті Умань Антон Яценко. Ще у 59,4% випадків депутат не голосував у той час, як його картка була в гнізді системи “Рада”. Під час 8,4% голосувань Антон Яценко тиснув кнопку “за”, під час 4,4%  – утримувався і у 0,2% випадків був проти.

27,5% голосувань пропустив мажоритарник від 198 ОВО із центром у місті Сміла, представник депутатської групи “Партія “За майбутнє” Сергій Рудик. Під час 47,2% голосувань він тис кнопку “за”, у 13,9% випадків утримувався, у 8,4% – не голосував будучи присутнім і під час 3% голосувань був проти.

Представник округу №196 із центром у місті Корсунь-Шевченківський, член фракції “Слуга Народу” Сергій Нагорняк пропустив 25,5% голосувань. У 35,4% випадків депутат голосував “за”, у 22,7% – утримувався, 16,2% голосувань проігнорував будучи в залі і у 0,2% випадків голосував проти.

Мажоритарниця від 194 виборчого округу із центром у Придніпровському районі м. Черкаси, представниця фракції “Слуга Народу” Любов Шпак була відсутня під час 23% голосувань. У 36,7% випадків вона утримувалась, у 33% тисла кнопку “за”, 7,1% голосувань проігнорувала будучи в залі і в 0,2% випадків голосувала проти.

Депутат від округу №199 із центром у місті Жашків, представник фракції “Слуга Народу” Андрій Стріхарський пропустив 15,8% голосувань. У 39,8% він голосував “за”, у 37,8% – утримався, не голосував будучи в залі під час 5,9% голосувань і під час 0,7% був проти.

Найменше голосувань (4,4%) пропустив представник 195 ОВО із центром у Соснівському районі м. Черкаси, член фракції “Слуга Народу” Олег Арсенюк. Разом із тим він частіше за інших своїх колег із регіону голосував “за” – у 42% випадків. Під час 40,8% голосувань Олег Арсенюк утримувався, під час 9,8% – не голосував і під час 3% був проти.

Нагадаємо, що 197 одномандатний виборчий округ із центром в місті Канів нині не має свого представника в парламенті, позаяк обраного на окрузі члена фракції партії “Слуга Народу” Олександра Скічка цьогоріч у січні Володимир Зеленський призначив головою Черкаської ОДА і на 31 жовтня цього року в окрузі відбудуться проміжні вибори.

Законодавчі ініціативи

Серед черкаських мажоритарників автором або ж співавтором найбільшої кількості законодавчих ініціатив за два роки роботи Ради став голова підкомітету з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Олег Арсенюк. Депутат долучився до розробки 74 законопроєктів. Більшість із них  (29,7%) стосуються соціальної тематики. 27% – соціальної політики. Однак лише п’ять законів (6,8%) до розробки яких долучився нардеп було прийнято. Ще дев’ять знято із розгляду. Всі решта наразі перебувають на різних стадіях проходження.

До розробки 37 законопроєктів долучився голова підкомітету з питань захисту інвестицій в об'єкти будівництва Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Стріхарський. 32,5% з них стосуються державного управління, по 24,3% галузевого розвитку та правової політики. Чинними стали лише два (5,4%) законопроєкти автором чи співавтором яких був нардеп. Шість проєктів нардепа знято з розгляду, 14 ще опрацьовується в комітетах, 8 вже готуються до другого читання.

Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк долучився до розробки 34 законопроєктів. 47,1% з них стосуються галузевого розвитку, 41,2% – економічної політики. Чинними стали сім (20,6%) законопроєктів автором чи співавтором яких був нардеп. Цей показник у нього вищий ніж у всіх інших колег з регіону. Десять із запропонованих нардепом законопроєктів знято з розгляду.

Голова підкомітету з питань оцінки законопроєктів щодо впливу на показники бюджету та відповідності бюджетному законодавству Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Любов Шпак за два роки роботи долучилась до розробки 32 законопроєктів. 37,5% з них стосуються економічної політики, 25% – галузевого розвитку. Чинним став лише один (3,1%), 15 опрацьовується в комітетах, шість знято з розгляду.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Сергій Рудик за два роки роботи став автором або ж співавтором 24 законопроєктів. Третина з них стосуються галузевого розвитку. Чинним став лише один (4,2%). Сім законопроєктів нардепа знято з розгляду, 12 опрацьовуються в комітетах.

Член Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Антон Яценко долучився до розробки 24 законопроєктів. Чверть із них стосуються галузевого розвитку, ще чверть — правової політики, а 20,8% економічної політики. Чинним не став жоден із них, а п’ять вже знято з розгляду.

Виступи

Серед черкаських мажоритарників найбільше виступав Сергій Рудик. Його 107 виступів тривали 2 години 54 хвилини і 36 секунд. 40 виступів Антона Яценка тривали 33 хвилини і 4 секунди. Сім разів у Раді виступала Любов Шпак (11 хв 55 с), п’ять разів, з яких лише один із трибуни, виступав Андрій Стріхарський (6 хв 13 с), також п’ять разів і всі з місця виступав Олег Арсенюк (2 хв 25 с) і чотири рази виступав Сергій Нагорняк (3 хв).

Нагадаємо, в Україні для боржників готують "драконівські" заходи - аж до виселення з будинку з дітьми

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору