Під час спеки знижується продуктивність і буквально нічого не хочеться робити, а для багатьох людей це ще й фізично дуже складно. Пропонуємо вам скористатися простими порадами, які допоможуть створити прохолоду в домі, а також зберегти сили для повсякденних справ і, головне, вберегти здоров’я в спекотні літні дні.
Про це інформує vikka.ua з посиланням на "Твоє місто".
1. Важливою складовою прохолоди є ізоляція приміщення. Щонайперше, необхідно закрити всі вікна і двері. Провітрювати приміщення потрібно рано вранці, пізно ввечері або вночі.
2. Приміщення не має поглинати сонячні промені. Перший варіант вирішення проблеми – жалюзі. Закриті білі пластини будуть служити не тільки елементом дизайну, але й відіб'ють більшу частину сонячних променів. Наступна опція – алюмінієва плівка. Вона хоч і не така естетична, як жалюзі, але більш ефективна проти прямих сонячних променів. Третій варіант – білі лляні штори. Вони непогано впишуться у будь-який інтер'єр і захистять приміщення від сонячних променів.
3. Зняти всі килими. Вони не тільки є джерелами пилу, але й акумулюють та затримують тепло в приміщенні. Також без них можна насолодитися приємною прохолодою підлоги.
4. Приміщення повинно бути зволоженим. Цілюща волога знизить температуру на 2-3 градуси, а за відчуттями – навіть на 4-5 градусів. Звичайно, не варто перебільшувати, адже в "тропічному" приміщенні за літо неодмінно з'явиться грибок. Головне – знати міру.
5. Радикальний підхід передбачає розвішування в приміщенні мокрих рушників або простирадл. Процедуру варто повторювати кожні півгодини. Також можна раз в півгодини полоскати штори. Це нелегко, але бажана прохолода компенсує ваші зусилля.
6. Гаряче повітря піднімається вгору, тож якщо ви вирішите полежати на підлозі – "виграєте" ще кілька градусів. Більш того, можна навіть спати на підлозі – просто покладіть матрац і насолоджуйтеся прохолодою. Звичайно, доведеться трохи пожертвувати комфортом.
7. Наповніть ванну холодною водою і відкрийте двері в квартиру. Поруч із ванною кімнатою температура опуститься ще на 2-3 градуси.
8. Заморозьте пляшки з водою і виставте їх в приміщенні. У кімнаті знизиться температура на 2-3 градуси. Важливо, що холодильник при охолодженні води витратить більше енергії, аніж потім "забере" пляшка. Таким чином, нагріється місце, де він стоїть. Щоб тепло не розходилося по всій кварти
9. Якщо у вас загальне опалення, має сенс обмотати фольгою батареї, щоб вони не передавали дорогоцінний холод вгору і вниз по стояку. Звичайно, якщо у ваших сусідів не працюють кондиціонери – тоді можна використовувати батареї ще одним джерелом прохолоди.
10. На форумах чимало людей радить перед тим, як йти спати, покласти в ліжко крижані пляшки, а потім їх прибрати. Лягати в приємну прохолодну постіль стане справжнім святом після спекотного літнього дня.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram