“Я розумію їхню реакцію”: начальник Черкаського ТЦК пояснив, чому виникають конфлікти під час вручення повісток

13 лютого 2024, 11:42

На Черкащині зафіксовано близько 200 випадків ухилення від мобілізації. Таку цифру назвав начальник Черкаського обласного ТЦК Олександр Устименко в ефірі видання Вичерпно.

Устименко розповідає, що на Черкащині працівники ТЦК не вдаються до методів деяких інших областей. Водночас не заперечує, що під час вручення повісток іноді стаються конфліктні ситуації.

"Ми не доходимо до таких заходів, як зупиняти маршрутки чи тролейбуси, - каже військовий. - Поквартирний обхід ми також робимо. Якщо людину зупинили на вулиці і вручили повістку, це не означає, що в цю ж секунду заберемо до лав ЗСУ. Бувають випадки, що десь недопрацьовують наші співробітники, але ми працюємо над цим. Є чіткі алгоритми спілкування з людьми, аби не було конфліктних ситуацій. 90 відсотків працівників обласного ТЦК це ті, хто раніше пройшов бойові дії. Я розумію їхню реакцію, яка іноді буває на деякі дії. Аби не було конфліктних ситуацій,ми почали видавати боді-камери".

Наразі на Черкащині зафіксовано близько 200 випадків ухилення від мобілізації. З цього приводу суди винесли 20 вироків. Засуджені, навіть на умовні терміни, на фронт вже не йдуть, хоч мають таку можливість, каже керівник ТЦК.

Також Олександр Устименко пояснив, чому не варто оголошувати про дату прощання із загиблим захисником.

"До мене з цим питанням зверталися, зокрема мер Черкас, - говорить Устименко. - Росіяни відстежують соцмережі, щоб розуміти, які в нас втрати, в яких підрозділах служили люди. Не хочеться, щоб знали, де проходять прощання із нашими загиблими і щоб там не було ніяких "сюрпризів". Вважаю, всі, хто захоче попрощатися із загиблим, то вони й так знають цю інформацію".Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Oksana :

Так а почему вы мобилизуете не имеющих никакого отношения к военному делу людей вместо вот этих ТЦКшников – профессиональных военных, которые как вы говорите участвовали в боевых действиях? Бедные мужики, которых ваши люди на улице хватают, просто не выживут на фронте, потому что ни черта не знают и не умеют.

Rembrant :

Яке велике пузо. Одразу видно, що складна робота. Нормальна реакція людей з бойовим досвідом – не йти працювати в ТЦК. Туди йдуть тільки за хабарями та садисти. Він дуже лукавить, що у нас на Черкащині не вживають сумнівних заходів під час мобілізації. Все як усюди. І кількість ухилянтів принижує у чотири рази як мінімум. Інакше просто позбавиться посади.

Вгору