“Я готовий на будь-який детектор брехні”: Мельник відреагував на вручену підозру, його підтримують військові й переселенці

30 вересня 2022, 14:10

Сьогодні, 30 вересня, колишньому очільнику КП “ЧЕЛУАШ”, депутату-волонтеру Олексію Мельнику вручили підозру через, нібито, торгівлю амуніцією. У зв’язку з цим десятки військових, волонтерів та переселенців зібралися в центрі міста, щоб підтримати Мельника.

Військовий з позивним “Шайтан” говорить, що ситуація, яка сталася з Олексієм Мельником - несправедлива. 

- З початку повномасштабного вторгнення Олексій допомагав нам: надавав форму, взуття, тактичні окуляри, засоби індивідуального захисту. Хочемо висловити йому подяку від нашого підрозділу добровольчого формування, адже він продовжував нам допомагати, коли ми виконували бойові завдання на фронті. Сьогодні прийшли його підтримати, адже ситуація, яка склалася - несправедлива. Ті речі, які військові мали отримати (тепловізори, генератори) - зараз, наскільки я знаю, перебувають під арештом  і ніхто їх не може використати за призначенням, - розповідає “Шайтан”.

Голова Благодійного фонду “Допоможи ближньому. Черкаси” Лідія Дмитренко говорить, що сьогодні Олексія Мельника прийшли підтримати і волонтери, і ті люди, яким він допомагав. 

- На початку повномасштабної війни Олексій був першим, хто мені подзвонив та запропонував допомогу. Він не чекав якихось вказівок, просто робив свою роботу чесно та відкрито. Те, що зараз його звинувачують, я вважаю безпідставним. Ця ситуація неприємна. Я знаю цю людину особисто і довіряю йому. Або дайте докази, або спростуйте та закрийте цю історію, - каже пані Лідія. 

Військовослужбовець В’ячеслав каже, що знає Мельника давно і з перших днів повномасштабної війни він допомагав їхньому підрозділу.

- Допомагав він і військовим з інших підрозділів, яких я знаю. Безкорисно. Надавав і продукти харчування, і засоби гігієни, також передав нам тепловізор. Ця ситуація для мене не зрозуміла. Наскільки я знаю, це не перша ситуація в Україні, коли намагаються тиснути на волонтерів, - каже військовий. 

Прийшли підтримати Мельника і переселенці. Ірина Гавриловська переїхала до Черкас із Херсону в квітні. 

- Олексій нас дуже підтримав, допоміг, зокрема, речами. Це надихнуло нас. Сьогодні прийшли його підтримати, - каже жінка.

Сам Олексій Мельник говорить, що підозра є безпідставною та стала для нього шоком, а сам він готовий доводити свою невинуватість будь-якими способами. 

- Від початку повномасштабної війни ми робили все для тих, хто мав сміливість і мужність стати на захист країни. Ми забезпечували наших бійців необхідним і зараз продовжуємо це робити. Але у нас є такі служби, які вважають, що на основі якихось зауважень в документах, вони можуть просто вручити підозру, фактично зупинити роботу волонтера та вбити бажання допомагати. Мені вручили підозру за продаж амуніції, спираючись на мої телефонні розмови з друзями, яких навіть не допитували, - зазначає Мельник.

Він також каже, що розслідування у цій справі тривало три місяці. 

- Три місяці різних переговорів, різних закидів в мою сторону. Моя позиція одна і чітка: я готовий піти на будь-який детектор брехні чи допит, тому що я знаю, що ніякого продажу амуніції ми не здійснювали. Я переконаний, що в суді ми доведемо свою правоту та визначимо, на підставі чого взагалі дали цю підозру. Моя совість чиста. Ці люди тут, і ті, хто на фронті - доказ того, що вся моя робота була не даремна. Я впевнений, що правда переможе, - говорить Олексій Мельник.

Адвокат Мирослав Тараненко сумнівається, що ця справа взагалі дійде до суду. 

- У цій підозрі спираються на розказану історію на словах інших людей. Ми подивимося, чи вона взагалі встоїть, тут ще багато роботи потрібно зробити. Суть підозри в тому, що якісь люди, які не були допитані, кажуть, що Мельник отримував якісь речі по гуманітарній допомозі, але в них немає актів прийому/передачі, і що він продавав ці речі. Але таких доказів також немає. Всі звинувачення мають базуватися на достатніх доказах, - говорить адвокат.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Олексій Альбін :

Я не знаю хто там і чим торгував , але коли я дізнався що мій син підписа згоду їхати на передову я звернувся до Мельника О. О. І отримав все необхідне .Ще раз хочу подякувати і готовий надати свідчення в суді ,якщо буде потреба. Слава Україні !!!

Вгору